Udoskonalony Ableton Live 8

News

Twórcy programu Ableton ujawniają pierwsze informacje na temat najnowszego produktu - Ableton Live 8.

Ableton tworzy i rozwija nowoczesne technologie oprogramowania, które inspirują i pobudzają kreatywność ludzi na wszystkich kontynentach. Flagowy produkt Ableton Live, od swojej premiery w 2001 roku stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi artystów występujących live i remikserów, jako najbardziej kreatywna i najnowocześniejsza platforma do produkcji i tworzenia muzyki w czasie rzeczywistym. Niedawno na konferencji NAMM, która miała miejsce 15 stycznia w Kalifornii, odbyła się oficjalna prezentacja nowego produktu firmy Ableton – Live 8.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Ableton Live 8 został uzbrojony w wiele nowych funkcji m.in.: efekty (Ableton Vocoder, Multiband Dynamics, Overdrive, Limiter oraz Frequency Shifter), rozbudowaną opcję warp’owania i loop’owania. W Ableton Suit 8 znajdziemy bibliotekę z 1600 dźwiękami, preset’y oraz template’y. Pojawią się także dwie całkiem nowe zabawki perkusyjne: Collision i Corp. Dla wszystich fanów organicznych brzmień bębnów stworzono aparat perkusyjny – Latin Percussion, ze zbiorem akustycznych instrumentów rodem z Afyrki, Brazylii czy też Kuby. Ciekawą, bardzo innowacyjna rzeczą w Live 8 jest opcja „Share Live Sets”. Przez wiele lat producenci, wspólnie pracujący nad jakimś projektem zmuszeni byli wysyłać je za pomocą maili. Od teraz dzięki „Share Live Files” ich praca będzie o wiele stabilniejsza i szybsza.

 

Wszystkie nowe funkce Ableton Live 8 zostały zaprezentowane w filmiku na końcu newsa.

 

 

Efektem współpracy Ableton oraz Akai jest nowy kontroler APC40, zaprojektowany specjalnie z myślą o użytkowanikach Ableton Live. Ten wysokiej jakości kontroler składać się będzie ze 109 przycisków, 9 faderów.

 

Prezentację APC40 znajdziecie na końcu newsa.

 

Cena:

Ableton Live 8 i Ableton Suite 8 powinny być dostępne w drugim kwartale 2009 roku.

 

Cena za Ableton Suite 8  EUR 549/USD 699 (wersja do pobrania).
Cena za Ableton Live 8  EUR 349/USD 449 (wersja do pobrania).

 

Można także dokonać upgrade’u do Live 8, cena będzie zależała od posiadanej wersji. Więcej informacji na: www.ableton.com/live-8-upgrades

 

Collision oraz Latin Percussion będą dostępne w Ableton Suite 8. Będzie je można także kupić osobno w cenie: Collision EUR 129/USD 159, Latin Percussion 79/USD 99 EUR.

 

Więcej informacji na temat Ableton Live 8 na: www.ableton.com

 

Prezentacja Ableton Live 8

 

Prezentacja Akai APC40

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →