„Tylko sześć zakażeń” po testowym koncercie w Barcelonie

Fot. Xavier Mercade
News
Barcelona, Covid-19, concert

Brak oznak podwyższonego poziomu infekcji i tylko 6 osób z pozytywnym wynikiem na Covid-19. Miesiąc po koncercie zespołu Love of Lesbian w Barcelonie, naukowcy wyciągnęli pierwsze wnioski. Jest lepiej, niż przypuszczano.

Wieści tego typu, dają w niedalekiej przyszłości szanse na stuprocentową normalność. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że zaledwie 0.12% osób uczestniczących w testowym koncercie w Barcelonie było zarażonych koronawirusem, a cztery z nich – zdaniem badaczy – zaraziło się w innym miejscu, możemy mówić o niemalże zero procentowej skuteczności zakażeń.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Testowy koncert w Barcelonie zdał egzamin

Około 5 000 fanów muzyki wzięło udział w eksperymencie koncertowym, po uprzednio uzyskanych negatywnych wynikach na obecność Covid-19. Uczestnicy nosili maski, jednak nie musieli zachowywać dystansu społecznego. Wskaźnik zakażeń wśród uczestników był o połowę niższy, niż wśród osób w tym samym wieku w Barcelonie. Zdaniem Josepa Marii Llibre, lekarza szpitala w Badalonie:

Koncert grupy Love of Lesbian zorganizowany w barcelońskim Pałacu Sant Jordi z udziałem 5000 osób nie stał się imprezą o dużej liczbie zakażeń. Zanotowaliśmy jedynie sześć infekcji w okresie 14 dni po tym wydarzeniu. Nie ma żadnych oznak, które sugerowałyby, że do zarażenie, miało miejsce podczas tego wydarzenia.

Barcelona, Covid-19, koncert

Fot. Xavier Mercade

Zespół biorący udział w eksperymencie, Love of Lesbian, podziękował organizatorom imprezy i doradcom naukowym:

Mamy nadzieję, że od tej pory, po wynikach eksperymentu, świat kultury będzie słuchany i odbierany tak, jak na to zasługuje.

Katalońskie wydarzenie było jednym z największych zgromadzeń w Europie od początku pandemii. Na początku tygodnia władze Barcelony ogłosiły, że pomiędzy 20 maja a 30 września w mieście odbędzie się kilkadziesiąt dużych wydarzeń kulturalnych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →