Tworzenie muzyki wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne

284
News
muzyka

Do takiego wniosku doszli badacze, którzy pracowali na zlecenie Spotify.

Muzyka łagodzi nie tylko obyczaje

Z badań zleconych przez streamingowego giganta Spotify dla podcastu Niall Breslin’s Where Is My Mind wynika, że tworzenie muzyki jest zbawienne dla naszego zdrowia psychicznego. Osoby zajmujące się muzyką wskazywały, że podczas gry na instrumencie lub tworzenia dźwięków na komputerze odczuwają szczęście. Twierdziły też, że praca przy muzyce pomaga im się odprężyć, odciąć od problemów dnia codziennego i złapać dystans.

Badanie wykazało, że 89% dorosłych Brytyjczyków, którzy regularnie grają na wybranym instrumencie, odczuwa pozytywny wpływ tej czynności na zdrowie psychiczne, 56% dorosłych czuje się podczas gry zrelaksowana, 48% zadowolona, a 43% spokojna.

muzyka

Tworzenie muzyki redukuje stres

Badanie wykazało również, że 75% osób dorosłych gra na instrumencie tylko po to, aby się rozluźnić lub zrelaksować, 54% badanych odpowiedziało, że robi to po stresującym dniu w pracy, 34% gdy martwi się o pieniądze, a 30% deklaruje, że grywa pod wpływem stresu związanego ze zbliżającym się ważnym ich życiu wydarzeniem.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku The Assocation for Electronic Music (AFEM) podzielił się przewodnikiem zdrowia psychicznego opracowanym specjalnie dla tych, którzy pracują w branży muzyki elektronicznej. Można się z nim zapoznać pod tym adresem.

muzyka, tworzenie muzyki

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.