Tulum tańczy i śpiewa śmiejąc się w twarz reszcie świata

Fot. Art With Me
News
Tulum - imprezy odbywają się jak gdyby nigdy nic

Blisko 2 miliony potwierdzonych przypadków infekcji i łączna liczba ofiar śmiertelnych na poziomie ponad 150 tysięcy. Meksyk wyprzedził właśnie Indie i piastuje obecnie trzecie miejsce na świecie pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa. Tymczasem imprezy w Tulum, nadmorskiej miejscowości znajdującej się na półwyspie Jukatan, w prowincji Quintana Roo, odbywają się, jak gdyby nigdy nic. Brzmi jak ponury żart, prawda? Nic bardziej mylnego.

Gdzieś na drugiej półkuli, życie toczy się normalnie. Nikt nie słyszał o koronawirusie, ludzie są szczęśliwi, a życie toczy się normalnie. Śmiertelność na poziomie 4 tysięcy osób dziennie? – Nieważne, spójrz, zaraz gra Solomun! Gubernator Quintana Roo, Carlosa Joaquin Gonzalez wydał nakaz obowiązku noszenia maseczek? – Co? Nic nie słyszę, bo gra właśnie Marco Carola!

Tulum. Na bakier ze zdrowym rozsądkiem…

Mniej więcej tak od kilku miesięcy wygląda życie w Tulum. Beztroskość, festiwale, dobra zabawa i kompletne odklejenie od rzeczywistości. Pierwsze doniesienia o niepokojących sygnałach z Meksyku zaczęły dochodzić do reszty globu mniej więcej w listopadzie. Filmiki prezentujące uczestników tańczących bez masek w trakcie pięciodniowego festiwalu Art With Me, na którym było około 1 200 osób, były jednymi z tysiąca puszczonych w świat. DJ-e i artyści nadal latają do Tulum, a internet zalewają kolejne – cytując Bicepabsolutnie obrzydliwe zachowania wielkich tuzów sceny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tulum

Fot. Bedouin Music/Twitter

Podczas gdy liczba zgonów z dnia na dzień rosła, a kolejne mutacje wirusa obiegały świat, dystans społeczny i zdrowy rozsądek były ostatnimi rzeczami, z którymi Tulum miał cokolwiek wspólnego. Pod koniec stycznia New York Times doniósł, że Meksyk odnotował trzecią co do wielkości liczbę zgonów na świecie, prześcigając Indie. Duetowi Father & Son nie nie przeszkadzało to jednak pojechać do malowniczego Tulum:

Byliśmy na Ibizie, a ponieważ wszędzie było zamknięte, postanowiliśmy przyjechać do Tulum. To było jedyne miejsce na świecie, w którym odbywały się imprezy i wszystko było otwarte. Czuliśmy się bezpiecznie, ponieważ wraz z synem byliśmy już odporni na Covid-19. Wirusa przeszliśmy w sierpniu zeszłego roku. Jeśli ludzie jeszcze go nie mają, to oczywiście muszą uważać, bo wirus może być niebezpieczny, ale z mojej strony nie wiem, czy konieczne jest zamykanie całej gospodarki.

FATHER AND SON @ DELEK ROOFTOP TULUM

Tulum… nie u wszystkich

Jednym z pierwszych głosów krytycznych tulumowego zjawiska zostało twitterowe i instagramowe konto Business Teshno. Grupa, z siedzibą w Berlinie, regularnie zamieszcza filmy z udziałem DJ-ów grających w nadmorskiej miejscowości dodając przy tym dość obszerne, krytyczne komentarze. Obrońcami w dość głośnej sprawie sprawie byli m.in. brytyjski DJ, Matthew Benjamin, Dave Clarke, Butch i Frankie Decaiza Hutchinson z Discwoman.

Fot. Business Teshno

Fot. Twitter Business Teshno

New York Times podaje również, że Quintana Roo, ma jeden z najniższych wskaźników śmiertelności w porównaniu z innymi meksykańskimi stanami. Jednak jak pokazał festiwal Art With Me, uczestnictwo w imprezach za granicą może prowadzić do epidemii w kraju. Portal The Daily Beast poinformował z kolei o przypadkach uczestników, którzy zachorowali na Covid-19, opisując festiwal jako „wydarzenie, w którym dochodzi do rozprzestrzeniania się wirusa”.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →