Trip na kwasie i różnorodność kariery. Emika i jej nowa muzyczna trylogia

Fot. Emika / Facebook
News
Emika i jej nowa muzyczna trylogia - Transcended Before Me

Emika obchodzi w tym roku 10. rocznicę wydania swojego debiutanckiego albumu. W ramach jubileuszu, nadchodzące miesiące będą stały pod znakiem nowego materiału Brytyjki pt. Vega, składającego się z trylogii zbiorów o różnym zabarwieniu muzycznym.

W nowym projekcie Emiki znajdą się przerobione wersje klasycznych utworów z katalogu Ninja Tune, w tym Professional Loving (samplowany przez The Weeknd w utworze Professional) oraz współprace z Rødhådem, Lielą Moss z The Duke Spirit i Horace Andy z Massive Attack. Ostatnia z nich została właśnie zaprezentowana w najnowszym teledysku.

Wraz z nowym utworem Transcended Before Me Emika zabiera nas w głąb swojego wszechświata. Lodowaty i hipnotyczny utwór z udziałem soulowego wokalisty Horace Andy’ego (Massive Attack), prowadzi słuchacza przez epicką podróż basowych uderzeń fortepianu, symfonicznej harmonii syntezatorów i marszowego bitu, wprowadzając hip-hop, trip-hop i techno w nowy wymiar.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Emika

Fot. Emika – Eternity

Emika i pierwszy rąbek tajemnicy odkryty

Do utworu dołączony jest psychodeliczny teledysk. Jest on kontynuacją pokazu Emiki na Berlin Fashion Week we współpracy z DSTM i z udziałem Siciliano Contemporary Ballet. Teledysk został stworzony przez Zee Marlę Osh. Zdeterminowana do znalezienia nowych pomysłów reżyserka, po zażyciu LSD obudziła się z przekonaniem, że ludzie budzą się z tysiącami nowych pomysłów każdego dnia.

Wyzwania, które stoją przed każdym artystą, są niezmienne i proste. Zwątpienie w siebie może zniszczyć każdą wizję artystyczną i powszechne złudzenie. Że coś jest dobre, bo jest związane z dużymi liczbami. Zawsze udawało mi się znaleźć sposób, by ominąć te próby, słuchać swojego serca i starać się tworzyć jak najwspanialszą muzykę. Jednocześnie wierząc w to, że uda mi się ją sprzedać. Moja ścieżka kariery nadal jest niezwykle barwna. Dzięki muzyce zawarłam wiele przyjaźni i jestem wdzięczna wszystkim, którzy do tej pory dołączyli do mojej podróży.

– komentuje Emika.

EMIKA – Transcended Before Me featuring Horace Andy

Każda z trylogii projektu Vega, będzie dotyczyła innego tematu i brzmienia, poprzez demonstrowanie i celebrowanie różnorodności dotychczasowej kariery artystki. Podczas, gdy część pierwsza eksploruje jej dziedzictwo elektroniki, część druga przyniesie elementy jej dwóch albumów fortepianowych: Klavirni i Klavirni Temna. Część trzecia odchodzi od elektronicznych dźwięków i eksploruje neoklasyczną stronę twórczości Emiki, z udziałem kwartetu smyczkowego. Osobno wydane trzy części stworzą jeden zupełnie nowy materiał.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →