Trip na kwasie i różnorodność kariery. Emika i jej nowa muzyczna trylogia

Fot. Emika / Facebook
News
Emika i jej nowa muzyczna trylogia - Transcended Before Me

Emika obchodzi w tym roku 10. rocznicę wydania swojego debiutanckiego albumu. W ramach jubileuszu, nadchodzące miesiące będą stały pod znakiem nowego materiału Brytyjki pt. Vega, składającego się z trylogii zbiorów o różnym zabarwieniu muzycznym.

W nowym projekcie Emiki znajdą się przerobione wersje klasycznych utworów z katalogu Ninja Tune, w tym Professional Loving (samplowany przez The Weeknd w utworze Professional) oraz współprace z Rødhådem, Lielą Moss z The Duke Spirit i Horace Andy z Massive Attack. Ostatnia z nich została właśnie zaprezentowana w najnowszym teledysku.

Wraz z nowym utworem Transcended Before Me Emika zabiera nas w głąb swojego wszechświata. Lodowaty i hipnotyczny utwór z udziałem soulowego wokalisty Horace Andy’ego (Massive Attack), prowadzi słuchacza przez epicką podróż basowych uderzeń fortepianu, symfonicznej harmonii syntezatorów i marszowego bitu, wprowadzając hip-hop, trip-hop i techno w nowy wymiar.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Emika

Fot. Emika – Eternity

Emika i pierwszy rąbek tajemnicy odkryty

Do utworu dołączony jest psychodeliczny teledysk. Jest on kontynuacją pokazu Emiki na Berlin Fashion Week we współpracy z DSTM i z udziałem Siciliano Contemporary Ballet. Teledysk został stworzony przez Zee Marlę Osh. Zdeterminowana do znalezienia nowych pomysłów reżyserka, po zażyciu LSD obudziła się z przekonaniem, że ludzie budzą się z tysiącami nowych pomysłów każdego dnia.

Wyzwania, które stoją przed każdym artystą, są niezmienne i proste. Zwątpienie w siebie może zniszczyć każdą wizję artystyczną i powszechne złudzenie. Że coś jest dobre, bo jest związane z dużymi liczbami. Zawsze udawało mi się znaleźć sposób, by ominąć te próby, słuchać swojego serca i starać się tworzyć jak najwspanialszą muzykę. Jednocześnie wierząc w to, że uda mi się ją sprzedać. Moja ścieżka kariery nadal jest niezwykle barwna. Dzięki muzyce zawarłam wiele przyjaźni i jestem wdzięczna wszystkim, którzy do tej pory dołączyli do mojej podróży.

– komentuje Emika.

EMIKA – Transcended Before Me featuring Horace Andy

Każda z trylogii projektu Vega, będzie dotyczyła innego tematu i brzmienia, poprzez demonstrowanie i celebrowanie różnorodności dotychczasowej kariery artystki. Podczas, gdy część pierwsza eksploruje jej dziedzictwo elektroniki, część druga przyniesie elementy jej dwóch albumów fortepianowych: Klavirni i Klavirni Temna. Część trzecia odchodzi od elektronicznych dźwięków i eksploruje neoklasyczną stronę twórczości Emiki, z udziałem kwartetu smyczkowego. Osobno wydane trzy części stworzą jeden zupełnie nowy materiał.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również