Tricky powraca do Polski z nową płytą – BILETY

1 359
Wydarzenie
Tricky powraca do Polski z nową płytą – BILETY

Tricky wraca na koncerty do Polski z materiałem z nowego albumu "ununiform", najbardziej trip-hopowym krążekiem legendy z Bristolu od wielu lat. Artystę zobaczymy i usłyszymy na czterech listopadowych koncertach.

ununiform” to pierwszy właściwy album Tricky’ego od czasu, gdy trzy lata temu przeprowadził się do Berlina. Na płycie towarzyszą mu wspaniałe wokalistki, m.in. Martina Topley-Bird, Franceska Bellmonte czy Asia Argento. Po mrocznym i nieco chaotycznym „Skilled Mechanics”, jeden z pionierów trip-hopu oraz współzałożyciel Massive Attack na obczyźnie odnalazł spokój i twórczą wenę, powracając z dziełem dojrzalszym, zaskakującym tonem wewnętrznej harmonii i pogodzenia z losem.

Większość „ununiform” powstawała w nowym mieście Tricky’ego, jednak cztery kawałki nagrał w stolicy Rosji. Podczas zimowej moskiewskiej sesji Anglik zaprosił do współpracy gwiazdy lokalnej sceny hiphopowej i beatowej  – na płycie towarzyszą mu raperzy Scriptonite i Smoky Mo oraz producenci: Gazgolder i Vasiliy Vakulenko.
Płyta „ununiform” ukazała się 22 września, zaś artystę zobaczymy na czterech listopadowych koncertach: 20.11 w Warszawie (Niebo), 21.11 w Poznaniu (CK Zamek), 22.11 w klubie Kwadrat w Krakowie i na finał – 23.11 we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

TRICKY – ununiform Tour

20.11 Warszawa, Niebo
21.11 Poznań, Sala Wielka CK Zamek
22.11 Kraków, Kwadrat
23.11 Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe
Źródło: materiały prasowe