5 rzeczy, których nie wiesz o Tresorze

Wydarzenie

Kolejne imprezy w ramach trasy z okazji 25-lecia Tresora odbędzie się już jutro w warszawskim klubie Smolna i w sobotę w sopockim Sfinksie. Mamy dla Was garść ciekawostek związanych z berlińską instytucją muzyki techno.

Tresor to jeden z najbardziej znanych klubów na świecie, legendarna berlińska wytwórnia i niezwykle ważna instytucja w muzyce elektronicznej. W tym roku Tresor obchodzi rocznicę 25-lat istnienia na scenie i właśnie z tej okazji na Smolnej w Warszawie usłyszymy jego przedstawicieli – Zadiga i Mischę, a w Sfinksie w Sopocie Rekę i Mario Bergera.


Zadig

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

18.11.2016 | TRESOR 25 YEARS: ZADIG & MISCHA | SMOLNA | WARSZAWA

19.11.2016 | TRESOR 25 YEARS: REKA & MARIO BERGER | SFINKS700 | SOPOT

Przy okazji, przedstawiamy kilka rzeczy, których możecie nie wiedzieć o klubie Tresor!

5 rzeczy, których nie wiesz o klubie Tresor


1.
Tresor oznacza skarbiec. Pierwotną lokalizacją klubu był właśnie stary, opuszczony skarbiec.

2. Prekursorem legendarnego Tresora był mały lokal UFO, mieszczący się w opuszczonej piwnicy na Schönebergu, w którym w gęstym dymie kształtowała się scena wczesnego acid house’u. Założyciel obu miejsc, Dimitri Hegemann, prowadził wcześniej galerię o nazwie Fischbüro, inspirowaną ruchem dadaistycznym.

3. Tresor jest odpowiedzialny za import z Detroit do Europy takich artystów jak Derrick May czy Jeff Mills. Ich muzyka wzbudziła ogromne zainteresowanie, tym samym pomogli ukształtować wizerunek Berlina jako światowej stolicy techno.

4. Dr. Motte, inicjator Love Parade, jest współautorem utworu „Klang der Familie”, który był jednym z tresorowych hymnów.

5. A tresorowe aftery wyglądały tak:

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →