Skrzypce, trzaski i szumy – Tomasz Mreńca z nową płytą

Zapowiedzi

W marcu nakładem wytwórni Noona - Nowe Nagrania, będzie miała premierę druga solowa płyta Tomasza Mreńcy, zatytułowana "Peak".

Tomasz Mreńca łączy światy muzyki akustycznej i elektronicznej. Odpowiednio preparując dźwięki, tworzy wyjątkowy klimat oparty na barwach starych syntezatorów, skrzypiec akustycznych i elektrycznych oraz materiałach nagranych, a następnie przetworzonych na wiele sposobów.
Drugi album Mreńcy – „Peak” – to przeprawa przez cały wachlarz stanów oraz emocji: od pozytywnych i delikatnych po złe i silne. Jest to płyta bardzo przestrzenna, zróżnicowana w formie oraz – jak twierdzi autor – świadoma i osobista. Możemy na niej usłyszeć fascynację Tomasza dźwiękami pozornie nieidealnymi, zdekonstruowanymi, rozwibrowanymi, czy zabawę trzaskami i szumami.
Album powstał w 2016 roku w azylu nad Bałtykiem, gdzie przez parę miesięcy Mreńca mógł spokojnie zająć się komponowaniem i nagrywaniem. Jak sam mówi, natura nie jest jego bezpośrednią inspiracją, ale pozwala mu się zresetować. Spokój zaś dał mu możliwość skupienia na pracy, tak aby stworzyć spójny materiał – mocno elektroniczny, nowatorski, balansujący między muzyką ambientalną, akustyczną i eksperymentalną.
Tomasz Mreńca – Peak [Nowe Nagrania]
Data wydania: 2.03.2018

Tracklista:
01. Man In The Fog
02. Pleasure
03. Canada
04. Silver Peak
05. Bent
06. Empty Hotel
07. White Garden
08. Viral
09. Leaving
Źródło: materiały prasowe

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →