Tom Glass – Naive EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/09/26
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Po wydaniu w styczniu tego roku swojego pierwszego albumu, zatytułowanego „Simple Stories for Complicated People”, polski producent, Tom Glass nie spoczął na laurach i dalej w pocie czoła tworzy kolejne numery, czego skutkiem jest wydanie w tym roku już 2 EP-ek, a trzecia jest w drodze (z oficjalnych informacji wynika, że ukaże się już w listopadzie).  O ile pierwsza EP-ka jest utrzymana w podobnym klimacie, co już wspomniana debiutancka płyta, o tyle druga z nich, „Naive”,  zdecydowanie odbiega od stylu do jakiego już zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Bez bicia, przyznaje, że czegoś takiego w tak krótkim czasie od Toma Glassa się nie spodziewałem. Tytułowe „Naive” to niewątpliwie efekt ewolucji Polaka i idealnie pokazuje, że Tom pod względem muzycznym stawia na rozwój. Kawałek jest przykładem mistrzowskiego wręcz budowania klimatu, pełnego emocji, a zarazem niesamowicie spokojnego. Obecnie jest to najlepszy utwór przez niego stworzony i stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na uwagę zasługują też dwa remiksy „Naive” i to stworzone przez nie byle kogo. Za pierwszy odpowiada Nick Warren, natomiast drugi jest dziełem Dosema. To, co cechuje oba miksy to wierność oryginałowi, z tym, że w wykonaniu Dosema „Naive” zyskuje zdecydowanie klubowy charakter, natomiast wizja Nicka Warrena na temat „Naive” jest, no cóż… nie bez powodu w nazwie znajdują się słowa „Psychodelic Wheel Mix”. Ostatni numer na płycie, czyli „Mistakes” to Tom Glass w swoim starym, klasycznym wydaniu, a zarazem okazja, żeby skonfrontować ze sobą dwa odmienne style.

„Naive” jest najlepszą EP-ką, jaką do tej pory wydał Tom Glass i jedna z najlepszych w ogóle, z jakimi miałem do czynienia w ostatnim czasie. Zdecydowana zmiana klimatu wychodzi mu tylko na dobre. Z nadzieją patrzę w przyszłość i już nie mogę się doczekać tego, co Tom ma jeszcze w zanadrzu.

Tekst: Michał Długosz


TOM GLASS : Naive : Hope Recordings – Out Now! by djnickwarren

Tracklista

Naive (Original Mix)

Naive (Nick Warren’s Psychodelic Wheel Mix)

Naïve (Dosem Remix)

Mistakes

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →