To koniec Red Bull Music Academy?

News

Jeszcze w tym roku zamknięte zostaną dwa muzyczne projekty zainicjowane przez markę Red Bull. Koncern z Salzburga zamierza pożegnać się z Red Bull Music AcademyRed Bull Radio.

Redaktorzy Resident Advisor powołują się na trzy źródła, z których dotarły do nich wieści o poinformowaniu przez Red Bulla swoich pracowników o zamknięciu projektów związanych z muzyką z dniem 31 października tego roku. Koncern szybko potwierdził tę wiadomość. W oficjalnym oświadczeniu czytamy: 

Po 20 latach wspierania artystów dzięki programowi muzycznemu działającemu na całym, szybko zmieniającym się świecie, Red Bull utrzyma swój cel, jakim jest zapewnienie globalnej platformy promującej kreatywność. Zmieni jednak sposób jej dostarczania. Red Bull odejdzie od silnie scentralizowanej wizji, stopniowo wycofując istniejącą strukturę i wdrażając nowe rozwiązanie, które wzmocni istniejące oddziały Red Bulla w kraju wykorzystując ich lokalną wiedzę. Red Bull będzie kontynuował poszukiwania nowych sposobów wspierania obiecujących i najnowocześniejszych artystów, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Oba zamykane projekty koordynowane były przez niemiecką agencję Yadastar, która odpowiadała za zarządzenie kreatywne Red Bull Music Academy i Red Bull Radio.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jednak nie wszystko stracone. Pozostałe muzyczne inicjatywy austrackiego koncernu – m.in. Red Bull Music i odbywający się w tym roku w Nowym Jorku i Tokio Red Bull Music Festival – będą kontynuowane.

Projekt Red Bull Music Academy został zapoczątkowany w 1998 roku. Jego misją było edukowanie muzyków m.in. poprzez wykłady, szkolenia, kursy, obozy twórcze czy konkursy.

Przez lata swojej działalności do dyspozycji adeptów RBMA był zastęp wybitnych twórców z takimi nazwiskami Brian Eno, Frankie Knuckles czy Jeff Mills, a także najwyższej jakości studia nagraniowe czy instrumenty.

„Absolwentami” RMBA są m.in. Nina Kraviz, Objekt, Flying Lotus, Black Coffee, Palms Trax, Fatima, Krystal Klear, Mano Le Tough, VTSS, Axel Boman, Tokimonsta czy Dorian Concept. Gościnnymi wykładowcami byli m.in. D’Angelo, Björk, Moodymann czy Laurent Garnier.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →