To koniec? Groove Armada ogłosili „ostatnią” trasę koncertową

News
Groove Armada, premiery płytowe

Groove Armada, jeden z najpopularniejszych duetów muzyki elektronicznej, poinformował o swojej ostatniej trasie po Wielkiej Brytanii. Z okazji 25-lecia istnienia projektu, artyści zapowiadają również wydanie gigantycznego muzycznego boxu. Sprawdź szczegóły.

Groove Armada – 25 lat na scenie

Groove Armada jest jednym z tych zespołów, którzy z powodzeniem wkradli w swoją działalność inspiracje z najróżniejszych gatunków – nie tylko elektronicznych. Ich twórczość to szeroko pojęta muzyka taneczna, oparta na brzmieniach elektronicznych, house, hip-hop i chillout. Zespół został założony w 1997 roku w Cambridge przez Andy’ego Cato i Toma Findleya.

Ciężko mówić o szokujących doniesieniach względem końca ich kariery po tak bogatych dokonaniach dla całej sceny, jednak panowie postanowili wejść w ostatnią prostą swojej działalności. Właśnie ogłosili ostatnią trasę po Wielkiej Brytanii, która obejmie koncerty w m.in Glasgow, Manchesterze, Bristolu i dwukrotnie w londyńskiej hali O2. Imponująco wygląda lista gości, którzy będą współdzielić scenę przy ostatnim tańcu Groove Armada. Akompaniować im będą tacy artyści jak Ewan McVicar, PBR Streetgang, Andy Baxter, Luke Una, Ishmael Ensemble, Warm DJs, Arielle Free, Hot Blood i Normal Jay MBE.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

2011, Brixton. Kurtyna opada na nasz ostatni koncertowy występ na żywo. Szczególnie długie i kolorowe after-party kończy 15-letni okres w trasie. 7 lat później spotykaliśmy się w pubie, który był miejscem przygotowań przed naszą trasą w 1997 roku. Musieliśmy raz jeszcze wrócić na scenę. Odnowiły się wszystkie piękne chwile, tym razem w towarzystwie nowych, młodych twarzy. Z powodu Covida musieliśmy przełożyć bardzo dużo zaplanowanych występów. W tym roku licznik pokaże nam 25-lecie istnienia Groove Armada. To bardzo długo. Coś takiego zasługuje na porządne zakończenie

– oznajmiają Groove Armada.

Groove Armada
Groove Armada/ fot. materiały prasowe

Groove Armada – koneserski box muzyczny

Brytyjski zespół posiada w naszym kraju sporą grupę fanów, występując w przeszłości między innymi na gdyńskim Open’erze oraz Orange Warsaw Festival. Obok zapowiedzianej ostatniej trasy koncertowej po wyspach brytyjskich, zespół ogłosił także mocny koneserski smaczek. Panowie wydadzą jeszcze w tym roku pakiet muzyczny, zawierający zupełnie nową muzykę wraz z remiksami ich twórczości. Osiem albumów studyjnych, ponadczasowe produkcje, nieśmiertelne remiksy. Crème de la crème ich twórczości znajdziemy w najnowszym boxie z okazji 25-lecia istnienia Groove Armada.

UK Tour Dates

5th April – Glasgow – Barrowland – Ewan McVicar

7th April – Leeds – O2 Academy – PBR Streetgang

8th April – Birmingham – O2 Academy – Andy Baxter

9th April – Manchester – Victoria Warehouse – Luke Una

10th April – Bristol – Motion – Ishmael Ensemble

14th April – Bournemouth – O2 Academy – Warm DJ’s

15th April – Cardiff – University Great Hall – Arielle Free

16th April – London – Brixton O2 Academy – Ishmael Ensemble

17th April – London – Brixton O2 Academy – Hot Blood / Norman Jay MBEPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →