To jak w końcu będzie z tym Sylwestrem? Poznaliśmy ostateczną odpowiedź rządu

Fot. Pixavay
News
Czy potańczymy w Sylwestra w klubie?

Kluby i dyskoteki mają być zamknięte od 15 grudnia. Jedynym wyjątkiem w tym kontekście miały być imprezy sylwestrowe. Jednak z opublikowanego we wtorek rozporządzenia wynika, że tego wyjątku nie będzie. Ale jednak…będzie. Wszystko już rozumiecie?

Nowe obostrzenia weszły w życie

Nowe obostrzenia wprowadzone w odpowiedzi na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa zaczęły już obowiązywać. Przewidują one m.in. zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Przewidziano także ograniczenie limitów osób (obłożenia obiektu z 50 proc. do 30 proc.), które są uprawnione do korzystania z określonych rodzajów działalności. Rozporządzenie wprowadzi zmniejszenie liczby osób do 30 proc. w m.in. restauracjach, hotelach, barach, kinach, teatrach – zaszczepieni nie wliczają się do limitu, jeśli przedsiębiorca weryfikuje certyfikaty covidowe. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sylwester Kluby 2019 2020

Czy potańczymy w Sylwestra w klubie?

Nie obeszło się przy tym – czego mogliśmy się spodziewać – bez kolejnego zamieszania. Najpierw ogłoszono bowiem, że w myśl nowych przepisów w dyskotekach i klubach będą mogły odbyć się imprezy sylwestrowe, później natomiast…opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, z którego wynikało, że żadnych sylwestrowych wyjątków nie będzie, a obecne restrykcje klubowe będą po prostu przedłużone do końca stycznia 2021 r. Nic dziwnego, że oburzeni właściciele miejsc imprezowych zaczęli zgłaszać swoje pretensje, na które rządzący w końcu odpowiedzieli.

Zgodnie z deklaracją, która padła w ubiegłym tygodniu na konferencji dotyczącej obostrzeń, na sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, a co za tym idzie – będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku

– powiedział PAP we wtorek po południu rzecznik MZ

W reżimie sanitarnym oznacza, że z limitem do 100 osób

– poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz

Wygląda więc na to, że imprezy sylwestrowe będą jednak legalne. Chyba, że rząd znowu zmieni zdanie…

Za łamanie obostrzeń mandaty lub kary

Ustawa z 28 października 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. poz. 2112) dodała przepis, który pozwala nakładać obowiązki na osoby zdrowe, w tym m.in.  obowiązek noszenia maseczki oraz możliwość nakładania obostrzeń rozporządzeniem. Nieprzestrzeganie obostrzeń to wykroczenie z art. 116 Kodeksu wykroczeń – zagrożone jest grzywną. Policja (lub inna służba uprawniona do nakładania mandatów) za złamanie obostrzeń może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł.

Mandatu można nie przyjąć, o tym uprawnieniu powinien pouczyć funkcjonariusz nakładający grzywnę. Odmowa przyjęcia mandatu oznacza skierowanie sprawy do sądu, który może odstąpić od ukarania, ale może też orzec surowszą karę, jeżeli przepis taką przewiduje. Funkcjonariusz, który przyłapie kogoś na łamaniu zakazów, może też wystąpić do Sanepidu o nałożenie kary administracyjnej. Jest to bardziej dolegliwa sankcja niż mandat, bo kary są wysokie i egzekwowane natychmiast – za złamanie obostrzeń, na podstawie art. 48 grozi kara pieniężna wysokości od 5000 zł do 30 000 zł.Kup bilety na Sylwestra 2021/2022

Biletomat.pl
39 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →