TNBC – TNBC

6 140
Recenzje
TNBC – TNBC

Info

Data wydania:
2014/06/02
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Po dwóch epkach, wydanych jeszcze jako The Natural Born Chillers, kwartet z Ostrowa Wielkopolskiego już jako TNBC umieścił na SoundCloud do darmowego odsłuchu swój pierwszy longplay. Inicjatywa bardzo fajna i godna uznania. Pytanie tylko czy zespół utrzyma uwagę słuchacza przez 13 tracków?
Z tym może nie być już tak łatwo. Osadzone w klimatach tanecznego elektro kompozycje niejednego słuchacza mogą nieźle rozdrażnić. Na albumie często zlewa się ze sobą za dużo sampli i riffów. Przy dużej dynamice utworów oraz nałożonych kilku warstwach instrumentów, całość staje się chaotyczna i męcząca.
Nie przekonuje mnie również poziom i jakość wykonania części utworów od strony wokalnej. Dosyć płytkie teksty połączone z niezbyt dobrym angielskim akcentem pozostawiają mieszane odczucia.
Do zaimplementowanych w album 5 krótkich instrumentalnych „przerywników” trudno się odnieść. Myślę, że korzystniejszym rozwiązaniem byłoby rozwinięcie któregoś z nich na pełnoprawny utwór, tym bardziej, że co najmniej jeden ma taki potencjał.
Kilka ciepłych słów należy się natomiast utworom spokojniejszym „Marasmus” i „Coxa”. Swoim brzmieniem przypominają one erę New Romantic. Wtrącenie 8-bitowych dźwięków oraz fajnej linii basowo-perkusyjnej robi z utworu „Coxa” mojego zdecydowanego faworyta. Dobrym akcentem na sam koniec albumu jest również chwytliwy i mocno taneczny numer „Down By The River”.
Muzycznie TNBC chciałbym umieścić w szeregach gdzieś obok Rebeki albo Kamp!. Chciałbym, ale nie mogę. Za muzyką TNBC nie stoi bowiem jakość, którą dopatruje we wcześniej wspomnianych zespołach. Na pewno w muzyce kwartetu jest potencjał, kilka ciekawie wykonanych utworów, lecz to jeszcze za mało, aby zawojować rodzimym rynkiem.
Tekst: Marek Cisek

Tracklista

01. Here Comes Big Band Wolf
02. Hommage a
03. Beat Repeat
04. Interruption 1
05. Marasmus
06. Interruption 2
07. Levitzky
08. Interruption 3
09. Love Share
10. Interruption 4
11. Coxa
12. Interruption 5
13. Down By The River