Tragedia na Time Warp w Argentynie – 6 osób nie żyje

News

Tragiczny bilans pierwszego dnia festiwalu w Buenos Aires - 6 osób nie żyje, kilka w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Drugi dzień imprezy został odwołany.

Trzecia edycja Time Warp w Argentynie zakończyła się tragedią. 6 osób zmarło, a 4 są w stanie krytycznym w szpitalach. Przyczyna? Prawdopodobnie przedawkowanie narkotyków oraz złe warunki organizacyjne.


Policja z psami na miejscu zdarzenia, Costa Salgueró
Było za gorąco i było zdecydowanie za dużo ludzi„, „nie mogliśmy oddychać” mówili uczestnicy Time Warp, relacjonując wydarzenia dla lokalnej telewizji. Ofiary miały od 21 do 25 lat i trafiły do szpitala z drgawkami, zaburzeniami rytmu serca i ekstremalnie wysokimi temperaturami ciała, sięgającymi nawet 42 stopni Celsjusza.
Wygląda na to, że zatłoczone sale to nie nowość na Time Warp. Tak warunki opisuje uczestniczka niemieckiej edycji festiwalu: 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jedyne czego się nie spodziewałam to brak przestrzeni. Prawie każda scena to ogromna hala, a mimo to brakowało miejsca! Najbardziej odczuwalne było to w momencie przemieszczania się z jednego flooru na drugi. Ta sytuacja zmieniła się dopiero nad ranem, kiedy część uczestników najzwyczajniej w świecie odpadła, jednak ten otumaniony tłum przez większość nocy był dość frustrujący. Spodziewałam się 20 tys. osób, ale nie spodziewałam się braku dla nich miejsca. Nawet w strefie chilloutu ciężko było znaleźć sobie kawałek podłogi na odpoczynek.

ZOBACZ TEŻ: Time Warp po raz pierwszy – RELACJA

Time Warp wyraził współczucie dla rodzin, które straciły swoich bliskich, odwołał drugi dzień wydarzenia w Argentynie oraz zapowiedział, że ustalenie przyczyny tej tragedii zajmie trochę czasu.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →