Tim Dolla nie żyje. Był pionierem Jersey Club

Fot. Usdaynews.com
News
Tim Dolla - zmarłego DJ-a żegnają przyjaciele

DJ, producent i współzałożyciel Brick Bandits, Tim Dolla, jest żegnany w mediach społecznościowych przez artystów i celebrytów.

Brzmienie Newark

DJ Tim Dolla uznawany jest za pioniera gatunku muzycznego Jersey Club. Nieżyjący muzyk we wczesnych latach 2000. wraz z Mikiem V założył w Newark słynny kolektyw muzyczny Brick Bandits. W 2002 roku do ekipy dołączył Tameil, innowator Jersey Club, odpowiedzialny za przeniesienie brzmienia z Baltimore do New Jersey. Wtedy też wymyślił nazwę dla nowego gatunku muzycznego (wcześniej JS nazywany był po prostu muzyką klubową). The Brick Bandits utrzymali się na scenie, gdy wiele pokoleń producentów klubowych z Brick City przestało tworzyć muzykę lub opuściło Newark. W połowie lat 00. Jersey Club coraz bardziej odbiegał od brzmienia Baltimore i rozprzestrzeniał się już po całych Stanach Zjednoczonych.

MC byli centralnym elementem sceny klubowej JS – DJ-e często instruowali tłum, aby wykonywał określone ruchy taneczne podczas setów. W pewnym momencie Tim Dolla zmęczył się mówieniem przez mikrofon i postanowił wyprodukować utwór, który zawierał instrukcje dotyczące jednego z popularnych w tamtym czasie ruchów tanecznych – „swing dat”. Utwór Swing Dat Shyt stał się wiralem i inni producenci poszli w jego ślady.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Najsłynniejsze utwory Tima to m.in. Fetty Birthday, In my Feelin’s, Could’ve Been, Um Yeah, Work It Out, Foreal, Middle czy Shape You.

Tim Dolla – zmarłego DJ-a żegnają przyjaciele

Jestem smutny. Nie mogę uwierzyć, że Tim Dolla odszedł. Uratował swoje życie dzięki Jersey club. Zdecydowanie uratował też moje

– napisał dziś na Twitterze pochodzący z Newark producent Jersey club UNIIQU3.

Przyjaciel DollaNadus, będący producentem klubowym z Jersey, również pochodzący z Newark, podzielił się zaś takim wspomnieniem:

Timothy „DJ Tim Dolla” Foster. Big brother. Mój mentor. Sensei. Dziękuję za uratowanie mi życia. Dziękuję za czas, lekcje życia i śmiech. Kocham cię. Obyś znalazł spokój w Jannah.

TIM DOLLA X DJ FRESH – NO FRAUDS

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →