Till Von Sein & Aera – Lafayette/Dynamite/Dunk EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/05/02
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Jeśli miałbym wymienić polskie labele, które rozwijają się najprężniej, zdecydowanie w czołówce listy znalazłby się Pets Recordings. Po każdy release sygnowany logo szczecińskiej oficyny sięga światowa dj-ska ekstraklasa. Artyści nagrywający dla niej nie należą do anonimowych, a bohaterami najnowszej EP-ki są doskonale znani Till Von Sein oraz Aera.
Pierwsza propozycja niemieckiego duetu, „Dunk„, bez przydługiego wstępu wprawia powietrze w wibracje wyraźnie zarysowanym, tłustym bassline’em. Świetnie współgra z nim żywa perkusja, będąca wspólnym mianownikiem wszystkich trzech zawartych na EP-ce utworów. Ciągnący się w tle nieskomplikowany motyw dopełnia kompozycję. Prosto i skutecznie!
Tytuł drugiego utworu sugeruje, że mamy do czynienia z klubową bombą, tymczasem „Dynamite” urzeka nostalgicznym nastrojem. Piękny wokal przy akompaniamencie gitary akustycznej i instrumentów dętych czyni „Dynamite” prawdziwą perełką w całym katalogu Pets.
W „Lafayette” na pierwszy plan wysuwa się bogata warstwa perkusyjna inspirowana wpływami etnicznymi. Długi wstęp urozmaicony partiami trąbki idealnie sprawdzi się jako początek seta dj-skiego. Całkiem nieźle buja!
Krótko podsumowując – każdy z utworów zasługuje na uwagę a panowie Till Von Sein i Aera ani przez moment nie zawodzą. Świetna robota!


Pets_09_-_Till_Von_Sein_&_Aera by pets_recordings

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Dunk
02. Dynamite
03. Lafayette

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →