Thomas Bangalter (ex-Daft Punk) wraca do muzyki!

fot. glenjamn2
News Zapowiedzi
thomas

I stało się! Thomas Bangalter, didżej i producent, znany przede wszystkim z Daft Punk, zapowiedział swój pierwszy longplay od czasu zakończenia działalności legendarnego duetu w 2021 roku. Będzie to również jego pierwsze solowe wydawnictwo od 20 lat!

Thomas Bangalter is back

Pogłoski o powrocie Thomasa Bangaltera z nową muzyką potwierdziły się. Przez ostatnie miesiące w mediach społecznościowych obserwowano wzmożoną aktywność na profilach Daft Punk, pojawił się także wywiad z ojcem ThomasaDanielem Vangardem. Fani podejrzewali, że poza celebracją jubileuszu kultowych albumów duetu – Discovery oraz Homework – coś jest jeszcze na rzeczy. Liczono na powrót – jeśli nie legendarnego tandemu, to przynajmniej któregoś z ich członków. Stało się! Dziś Bangalter zapowiedział nową muzykę swoje produkcji, choć raczej nie będzie ona stricte klubowa jak np. jego poprzednie wydawnictwa z serii Roulé.

Thomas Bangalter – Outrun

Nowy album zatytułowany Mythologies został stworzony pierwotnie na potrzeby sztuki baletowej o tym samym tytule. Za choreografię odpowiadał Angelin Preljocaj, a samo widowisko – wraz z towarzyszącą mu ścieżką dźwiękową – miało swoją swoją premierę w Orchestre National Bordeaux Aquitaine.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bangalter rozpoczął pracę nad muzyką do spektaklu jeszcze w czasach działalności Daft Punk, jesienią 2019 roku. Został zaproszony przez Prejlocaj do napisania muzyki do aranżacji na orkiestrę. Zeszłego lata balet został zaprezentowany szerokiej publiczności, a ex-Daft Punk(er) był zauważony na samym spektaklu wśród obsady i ekipy produkcyjnej w czasie owacji na stojąco.

Jak zapowiedział sam artysta, nowy album zawierać będzie 23 utwory, które „zagłębiają się w ludzkość poprzez cytowanie starożytnych i współczesnych mitów”.

Mythologies song by Thomas Bangalter : danse swing avec Angelin Preljocaj – Deleuze

Zobacz także: Lato, którego już nigdy nie będzie. Dekada od zmierzchu chillwave’u

Premiera Mythologies Thomasa Bangaltera została zaplanowana na 7 kwietnia. Album pojawił się już w przedsprzedaży na Amazonie.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →