Think – Private Universe EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/02/21
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Private Universe to pierwsze wydawnictwo rodzimego, niezależnego labelu New Moon. Za EPkę z numerem 001 odpowiedzialny jest Rafał Kłosiewicz ukrywający się pod pseudonimem Think. Jest to debiut winylowy tego młodego producenta, jednak na swoim koncie ma on już całkiem sporo ciekawych wydawnictw solowych a także jako współtwórca duetu FusionArt.

Dwunastocalowy krążek przepełniony jest przestrzennymi dźwiękami syntezatorowych padów, szumów i pogłosów. Cała ta konstrukcja oparta jest na bardzo niskich basach, które na dobrym sprzęcie bardziej się czuje niż słyszy. Tytułowy utwór opiera się na pociętych wokalizach, które dzięki utopieniu w pogłosach brzmią bardzo lekko i płynąco. Kawałek nie traci nic z dynamiki za sprawą napędzających hihatów a bulgoczące dźwięki przypominają nam, że to efekt wymieszania i przyprawienia techno, dubu i dubstepu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W drugim utworze gościnnie udziela się pani, której głos nie jest obcy fanom muzyki elektronicznej w Polsce. W Short Warm Moments wokalnie Thinka wsparła Novika. Wynikiem tej współpracy jest niesamowity, deepowy utwór o bardzo nastrojowym charakterze. Tytuł idealnie pasuje i podkreśla nastrój oraz emocje tego nagrania.

Remix Jacka Sparrowa nie traci nic a nic z lekkości i nastroju oryginału, nadaje mu za to duży potencjał imprezowy. Udział Sparrowa w tym projekcie jest dodatkową nobilitacją oraz gwarancją jakości prezentowanych nagrań. Wersja cyfrowa EPki jest bogatsza o dwa dodatkowe utwory, utrzymane w podobnej stylistyce.

Naked Voyage i Our Texture to równie klimatyczne kompozycje, które zarysowują styl Thinka. Konsekwencja i upór w dopieszczaniu brzmienia dają duże szanse na to, że o Rafale już wkrótce będzie głośno nie tylko w Polsce ale w całym basowym środowisku muzycznym.

Co do samego winyla, nakład to tylko trzysta egzemplarzy, z czego większość zapewne trafi do europejskich dystrybucji. Radzę więc wszystkim zainteresowanym dobrze poszukać tego wydawnictwa w Polsce, póki jeszcze można je kupić. Polecam również mieć na uwadze label New Moon. Po pierwsze, chcą wydawać dobrą muzykę i promować polskich artystów, po drugie w dobie digitalizacji nadal starają się wydawać winyle.


Think – Private Universe Ep 12″ & digital by New Moon Recordings

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

A1. Think – Private Universe
A2. Think feat. Novika – Short Warm Moments
B. Think feat. Novika – Short Warm Moments (Jack Sparrow Remix)

+ 2 utwory tylko w wersji digital
Think – Naked Voyage
Think – Out Texture

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →