The Whitest Boy Alive kończą karierę

News

Zespół The Whitest Boy Alive oficjalnie ogłosił rozpad. Jego lider, Erlend Øye, skupia się na solowej karierze i w październiku zagra w Polsce z nowym 6-osobowym zespołem.

Formacja The Whitest Boy Alive powstała w 2003 roku w Berlinie z inicjatywy Erlenda Øye, połowy duetu Kings of Convenience oraz pochodzącego z Torunia Marcina Öz, bardziej znanego jako DJ Highfish. W późniejszym czasie do grupy dołączyli Sebastian Maschat oraz Daniel Nentwig. Debiutancki album The Whitest Boy Alive ukazał się w 2006 roku, szybko zyskując popularność wśród fanów indie-popu. Trzy lata później do sklepów trafił krążek „Rules” i… kolejnych już nie będzie.
The Whitest Boy Alive oficjalnie zakończyli działalność, dziękując fanom za wszystkie lata wsparcia i sympatię, z którą się spotykali. Lider grupy – Erlend Øye – skupia się na solowej karierze, koncertując wraz z 6-osobowym zespołem, z którym pojawi się również w Polsce.
Bilety na koncerty Erlenda Øye, które odbędą się 3 października w krakowskim Studio, 4 października w warszawskim Basenie i 5 października w poznańskim Eskulapie, możecie zamawiać w serwisie Biletomat.pl.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →