The Warehouse Project ostrzega przed niebezpiecznymi tabletkami MDMA

fot. MANDRAKE
News
Blue Punisher - najmocniejsza tabletka MDMA na świecie

The Warehouse Project w Manchesterze wydał specjalną odezwę dla raverów, żeby nie kupowali niebieskich pigułek o nazwie „Blue Punisher".

Blue Punisher – najmocniejsza tabletka MDMA na świecie

Prawie rok temu pisaliśmy o tym, że na rynku pojawiła się najsilniejsza na świecie tabletka MDMA o nazwie Blue Punisher. „Niebieski Kat” zawiera pięciokrotnie większą dawkę MDMA niż zwykle tego typu tabletki i jest zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Pigułka została już dokładnie przebadana przez laboratorium analizy narkotyków MANDRAKE na Manchester Metropolitan University i stwierdzono, że zawiera 477 mg MDMA. Już 125 mg MDMA, zawarte w standardowo sprzedawanej porcji proszku, w tabletce lub w krysztale, uważane jest za dużą dawkę. Jak się okazuje, narkotyku nie udało się usunąć z rynku brytyjskiego i jest on nadal dostępny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Problem jest na tyle poważny, że właściciele słynnego The Warehouse Project postanowili ostrzec swoich bywalców przed sięganiem po pigułkę. W poście na Twitterze klub napisał:

UWAGA. Doniesienia o silnym działaniu Blue Punisher. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i świadomości. W przypadku złego samopoczucia prosimy o kontakt z pracownikiem. Pomieszczenia socjalne i medyczne znajdują się obok strefy dla palących. Oferują one nieosądzającą i bezpieczną przestrzeń, jeśli potrzebujesz pomocy.

Coraz mocniejsze pigułki

Goście klubu otrzymują na wejściu również mapę lokalu z wyraźnie zaznaczonymi punktami, gdzie mogą się udać w przypadku złego samopoczucia spowodowanego zażyciem narkotyków.

W sierpniu tego roku Reading & Leeds Festival również wydał ostrzeżenie dotyczące używania narkotyków, zauważając, że „liczba zgonów spowodowanych przez ecstasy wydaje się rosnąć z roku na rok”.

Wszystko wskazuje na to, że ilość MDMA znajdowana w tabletkach w ostatnim czasie cały czas rośnie. W 2005 roku każda tabletka zawierała około 80 mg MDMA (średnia dawka dla osoby dorosłej to 80-120 mg). Obecnie średnia moc tabletek wynosi około 160 mg.

– mogliśmy przeczytać w mediach społecznościowych festiwalu.

The Warehouse Project ostrzega przed niebezpiecznymi tabletkami MDMA
fot. MANDRAKE

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →