The Warehouse Project ostrzega przed niebezpiecznymi tabletkami MDMA

fot. MANDRAKE
News
Blue Punisher - najmocniejsza tabletka MDMA na świecie

The Warehouse Project w Manchesterze wydał specjalną odezwę dla raverów, żeby nie kupowali niebieskich pigułek o nazwie „Blue Punisher".

Blue Punisher – najmocniejsza tabletka MDMA na świecie

Prawie rok temu pisaliśmy o tym, że na rynku pojawiła się najsilniejsza na świecie tabletka MDMA o nazwie Blue Punisher. „Niebieski Kat” zawiera pięciokrotnie większą dawkę MDMA niż zwykle tego typu tabletki i jest zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Pigułka została już dokładnie przebadana przez laboratorium analizy narkotyków MANDRAKE na Manchester Metropolitan University i stwierdzono, że zawiera 477 mg MDMA. Już 125 mg MDMA, zawarte w standardowo sprzedawanej porcji proszku, w tabletce lub w krysztale, uważane jest za dużą dawkę. Jak się okazuje, narkotyku nie udało się usunąć z rynku brytyjskiego i jest on nadal dostępny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Problem jest na tyle poważny, że właściciele słynnego The Warehouse Project postanowili ostrzec swoich bywalców przed sięganiem po pigułkę. W poście na Twitterze klub napisał:

UWAGA. Doniesienia o silnym działaniu Blue Punisher. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i świadomości. W przypadku złego samopoczucia prosimy o kontakt z pracownikiem. Pomieszczenia socjalne i medyczne znajdują się obok strefy dla palących. Oferują one nieosądzającą i bezpieczną przestrzeń, jeśli potrzebujesz pomocy.

Coraz mocniejsze pigułki

Goście klubu otrzymują na wejściu również mapę lokalu z wyraźnie zaznaczonymi punktami, gdzie mogą się udać w przypadku złego samopoczucia spowodowanego zażyciem narkotyków.

W sierpniu tego roku Reading & Leeds Festival również wydał ostrzeżenie dotyczące używania narkotyków, zauważając, że „liczba zgonów spowodowanych przez ecstasy wydaje się rosnąć z roku na rok”.

Wszystko wskazuje na to, że ilość MDMA znajdowana w tabletkach w ostatnim czasie cały czas rośnie. W 2005 roku każda tabletka zawierała około 80 mg MDMA (średnia dawka dla osoby dorosłej to 80-120 mg). Obecnie średnia moc tabletek wynosi około 160 mg.

– mogliśmy przeczytać w mediach społecznościowych festiwalu.

The Warehouse Project ostrzega przed niebezpiecznymi tabletkami MDMA
fot. MANDRAKE


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →