The Same – Mental Disorder EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/06/06
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Miłośnikom progresywnych, elektronicznych brzmień marka Phatt Sounds znana jest już od kilku lat. Jako netlabel firmował utwory artystów jak Gudowski, Peres a nawet Moshic, udostępniając je całkowicie za darmo. „Mental Disorder EP” warszawskiego duetu The Same rozpoczyna nowy etap działalności Phatt Sounds, gdyż staje się on pełnoprawnym labelem oferującym muzykę za pośrednictwem największych sklepów z mp3.
Wybór The Same jako twarzy nowej odsłony wytwórni to zapewne przemyślana decyzja. Oprócz wcześniejszej współpracy z Phatt, mają na koncie utwór doceniony przez samego Agorię, który umieścił „Szarpiesz Minerwa” na kompilacji Balance 016, a następnie wydał na swoim labelu InFine.
Muzyka klubowa zatacza koło, wiemy o tym nie od dziś. Sięganie do korzeni house i techno jest już na porządku dziennym, wielu przepowiadało powrót acid house. Ta teoria doskonale sprawdza się w „Mental Disorder” – mikstury sporządzonej z technicznego bitu, głębokich basów i dużej ilości kwasu! Motyw przewodni brzmi jak z czasów świetności acid’ów, co zapewne skusi wielu DJ-ów i wróży spory sukces tej produkcji.
Obecny na EP-ce w dwóch odsłonachShipyard” to przestrzenne techno utrzymane w stylistyce wcześniejszych dokonań duetu, z „Szarpiesz Minerwa” na czele. Głębokie pulsacje połączone z chóralnymi wstawkami i atmosferycznymi padami mogą robić wrażenie.
Remix Dereyena został stworzony z większym uwielbieniem dla niskich pasm, nieco porzucając szeroką panoramę. Na pewno obie wersje znajdą swoich amatorów.
Moim faworytem pozostaje tytułowy „Mental Disorder”. Jeśli kolejne wydawnictwa Phatt Sounds będą równie dobre jak ta EP-ka – jestem na tak dla jego nowej formy!


PHATT001 The Same – Mental Disorder [Mental Disorder Ep] by phattsounds

PHATT001 The Same – Shipyard [Mental Disorder Ep] by phattsounds

PHATT001 The Same – Shipyard (Dereyen Remix) [Mental Disorder Ep] by phattsoundsTracklista

01. Mental Disorder

02. Shipyard

03. Shipyard (Dereyen Remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →