The KDMS – Tonight EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/05/13
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
The KDMS – nazwa dość tajemnicza dla zwykłego słuchacza, natomiast dla fanów disco/nu-disco jej znajomość jest wręcz obowiązkowa. Pod owym skrótem kryje się polsko-brytyjski duet – Kathy Diamond oraz Maximilian Skiba.
Brytyjskiej wokalistki nie trzeba specjalnie reklamować – współpraca z takimi ikonami nurtu nu-disco jak Low Disco Motion, Aeroplane czy Toby Tobias mówi sama za siebie. Również Max ma się czym pochwalić – należy do najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów, a dzięki produkcjom dla Compost, Mantra Vibes czy Boxer ugruntował sobie pozycję na klubowej scenie. Po dwóch ciepło przyjętych wydawnictwach „High Wire” i „Never Stop Believing” The KDMS powraca z nowym tytułem. Co tym razem mają nam do zaoferowania? Przekonajmy się.
Oryginał „Tonight” od pierwszych sekund przyciąga tanecznym groove’em wymuszając na słuchaczu choćby lekkie przytupywanie nogą. Reszty dopełnia pojawienie się hipnotycznego wokalu i lekko pobrzmiewającej w tle gitary – trudno zachować spokój przy tak energetycznych i zachęcających do tańca dźwiękach. Utwór jest krótki, treściwy, łatwo wpada w ucho a przy tym nie brzmi sztampowo. 
Remix szkockiego zespołu Box Codax to bardziej zabawa dość surowymi i metalicznymi dźwiękami, która niespecjalnie przypadła mi do gustu. Niemniej pomysłowości nie można im odmówić i jestem przekonany, że również ta wersja znajdzie swoich amatorów, podobnie jak King Of Kong Beats Version.
„Tonight” to bez wątpienia gratka dla wszystkich spragnionych tanecznych i jednocześnie niebanalnych dźwięków pokroju Roisin Murphy czy Crazy P. Już w przyszłym roku ma ukazać się pierwszy album 'The KDMS’ – mam nadzieję, że ta epka jest tylko jego przedsmakiem.


The KDMS – Tonight by Gomma

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Tonight

02. Tonight (Instrumental)

03. Tonight (King Of Kong Beats Version)

04. Tonight (Box Codax Remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →