The Exaltics i Helena Hauff wydają wspólne EP

News
Helena Hauff Futuros Ep winyl w kształcie głowy

Solar One Music, za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych, zapowiedział Futuros EP. Niemiecki label, znany z nieszablonowej i specyficznej serii płyt w kształcie obrazków, do współpracy zaprosił tym razem Helenę Hauff. Efekt? Głowa niemieckiej artystki w komiksowej scenerii rodem z sci-fi, jako płyta winylowa, swoją premierę będzie miała w pierwszej połowie lutego.

Po współpracach z Geraldem Donaldem i Egyptian Lover, duet Nico Jagiella i Robert Witschakowski (The Exaltics) do niecodziennej jak na współczesne standardy wydawniczej współpracy, zaprosili producentkę, Helenę Hauff. Dla Niemki będzie to pierwsze wydawnictwo od dwóch lat. Ostatnie EP mieszkającej w Hamburgu artystki, Living With Ants, ukazało się nakładem własnej wytwórni Return To Disorder w 2019 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Exaltics – Fot. Soundwall

Helena Hauff. Electro techno połączone z wokalem

Strona A1 zaczyna się krótkim, aczkolwiek dającym się mocno we znaki, zmysłowym i przeszywającym ludzki umysł intro. Drugiemu na stronie Futuros, klasycznemu utworowi electro, podobnie jak przez większość pierwszego Intro, na starcie towarzyszy zmysłowy wokal Heleny. Druga strona to już Creatura i unoszące się wokół niego echo z opóźniającym się w stosunku do melodii pięknym – a jakże –  hiszpańsko brzmiącym głosem artystki.

Helena Hauff i Futuros – kolekcjonerska wartość zawarta w 8″ „winylu”

Warty podkreślenia jest fakt, że płyta jest w kształcie obrazu. Jakość dźwięku, w tym także sama deformacja nie są tak dobre, jak na zwykłym standardowym winylu. Dystrybutor i wytwórnia ostrzegają, że jest to przedmiot kolekcjonerski. W dniu premiery EP każdy kupujący otrzyma nieograniczone przesyłanie strumieniowe za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Bandcamp, w tym wysoką jakość plików do pobrania w formacie MP3 czy FLAC.

Grafika została wykonana przez mistrza w tej dziedzinie, Godspill, znanego jako Mehdi Rouchiche. Tego samego, który tworzył grafikę chociażby dla UMWELTA, przy okazji premiery jego EP State Of Matter w 2016 roku.

Premiera Futuro zaplanowana jest na 12 lutego, jednak całość można zamawiać już przedsprzedaży na stronie wytwórni na Bandcamp. Liczbę egzemplarzy ograniczono do 666 sztuk.

Fot. Bandcamp / The Exaltics

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →