The Empire Line zagra we Wrocławiu

Eventpromo News Wydarzenie

The Empire Line, trio słynące z energetycznych, a zarazem eklektycznych setów zagra 13 marca we wrocławskim Ciele.

Kiedy na scenie spotykają się trzy tak wyraziste postacie, nietrudno przewidzieć, że efekt ich kooperacji będzie jedyny w swoim rodzaju. The Empire Line to jeden z najciekawszych obecnie projektów z pogranicza industrialu, electro i EBM-u. Cieszy wiadomość, że wrocławski klub Ciało, który wyrasta na kandydata do panteonu najciekawszych miejscówek do potańczenia na południu Polski, już wkrótce ugości formację w swoich progach.

The Empire Line – kim są?

Każdy z artystów współtworzący formację jest niezwykłą indywidualnością. Jonas Ronnberg, jedna z czołowych postaci europejskiego techno, szerszej publiczności znany jest jako Varg. Reprezentant oficyny Northern Electronics, który wkrótce wystąpi także podczas katowickiego Boiler Roomu, śmiało łączy klasyczne 4×4 z dark ambientem i atmosferycznymi dronami. Drugim trzonem The Empire Line jest Christian Staadsgaard, połowa duetu Damien Dubrovnik oraz założyciel wytwórni posh isolation. Jego stacjonujący w Kopenhadze label to oaza dla miłośników eksperymentalnej, poskręcanej elektroniki. Dwójkę producentów wokalnie wspiera Isak Hansen, czyli Iron Sight. Jego nadekspresyjny, przywołujący skojarzenia z gigantami noise’u głos zgrabnie uzupełnia syntezatorowe ściany dźwięku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Empire Line – techno w brudnej odsłonie

Trudno jednoznacznie określić styl formacji. Z jednej strony panowie inspirują się klasycznym techno, w którym acidowe naleciałości mieszają się z brudnym industrialem. Z drugiej nieobce są im noise’owe, balansujące na granicy kakofonicznego hałasu eksperymenty. Bywa też, że w ich utworach szaleńczy, dyktowany przez syntezatory rytm spotyka ducha EBM-u. Hansen i Varg, artyści otwarcie przyznający się do fascynacji black metalem, wydobywają z elektroniki jej najmroczniejsze odcienie. Wydana na początku tego roku przez gruzińską oficynę Bassiani EP-ka The Nature Of Your Opression Is The Aesthetics Of Your Angers zbiera te wszystkie inspiracje, imponując intensywnością i dopracowaniem. To zdecydowanie nie jest muzyka na spokojną, wieczorną posiadówkę.

The Empire Line – kiedy w Polsce?

Trio już 13 marca odwiedzi Wrocław na zaproszenie klubu Ciało. Zespół tym samym dołącza do imponującej już listy wykonawców, którzy zimą i wiosną odwiedzą miejscówkę przy Świdnickiej. Przypomnijmy: 22 lutego zagra tam Vladimir Dubyschkin, tydzień później Nur Jaber, a 6 marca – Anthony Rother. Bilety na set tria nie są dostępne w przedsprzedaży, ale można już dołączyć do zorganizowanego na Facebooku wydarzenia.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →