The Black Dog zapowiadają nowy album i serię vinyli

Zapowiedzi

Nowy album The Black Dog - 'Tranklements' - ukaże się w maju nakładem ich wytwórni Dust Science. Wcześniej artyści wydadzą 4 vinyle z ekskluzywnym materiałem i remiksami m.in. Luke'a Slatera i Regisa.

Pionierski dla UK techno projekt The Black Dog narodził się w 1989 roku. Cztery lata później nakładem Warp Records ukazał się ich debiutancki album 'Bytes'. Początkowo w skład grupy wchodzili Ken Downie, Ed Handley oraz Andy Turner – ci ostatni opuścili The Black Dog w 1995 roku, by w pełni poświęcić się własnemu projektowi Plaid. Dopiero w 2001 roku Ken rozpoczął współpracę z Martinem i Richardem Dust, a ich pierwszy wspólny album, zatytułowany 'Silenced', ujrzał światło dzienne po 4 latach. W październiku 2011 roku wydali kolejną płytę 'Liber Dogma'.
Nowy krążek tria, którego premierę zaplanowano na maj, będzie nosił tytuł 'Tranklements' i ukaże się na ich własnym labelu Dust Science. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów The Black Dog – artyści w marcu wydadzą pierwszy z czterech vinyli nowej serii 'Darkhaus'. Każda 12-calówka to ekskluzywny materiał nagrany dla innej wytwórni, na pierwszy ogień pójdzie 'Council Flat Emptiness' z remiksem Luke’a Slatera dla Unterton. Wśród remikserów kolejnych wydań znalazł się Regis.
The Black Dog – Tranklements (Dust Science)
Data wydania: 20.05.2013
Tracklista:
01. Alien Boys Bolt No.6
02. Atavistic Resurgence Bolt 11b
03. Cult Mentality
04. Hymn For SoYo Bolt 3533f
05. Pray Crash I
06. Pray Crash II Bolt 57w
07. Internal Collapse
08.  First Cut Bolt 9>3
09. Death Bingo
10. Mind Object
11. Spatchka

The Black Dog – Darkhaus Vol. 01 (Unterton)
Data wydania: 25.03.2013
Tracklista:
A1: Council Flat Emptiness (stripped)
A2: Council Flat Emptiness
B1: Council Flat Emptiness (L.B. Dub Corp Remix)

Polub muno.pl na Facebooku: