Słuchamy świeżego albumu The Black Dog

Zapowiedzi

Legendarna grupa The Black Dog ukończyła prace nad swoim kolejnym albumem dla wytwórni Soma Quality. 'Liber Dogma' trafi do sklepów w październiku.

W nazwaniu projektu The Black Dog legendą brytyjskiej sceny elektronicznej nie będzie ani krzty przesady, bowiem Ken Downie, Martin Dust oraz Richard Dust uznawani są za pionierów gatunku UK techno. Zawdzięczają to przede wszystkim nowatorskiemu podejściu do muzyki oraz pomysłowości w tworzeniu rytmicznych i głębokich brzmień.

The Black Dog narodził się w 1989 roku, a po 4 latach ukazał się ich pierwszy album – 'Bytes' – wydany nakładem Warp Records. Początkowo w skład grupy wchodzili Ken Downie, Ed Handley oraz Andy Turner – ci ostatni opuścili The Black Dog w 1995 roku by w pełni poświęcić się własnemu projektowi – Plaid. Dopiero w 2001 roku Ken rozpoczął współpracę z Martinem i Richardem, a ich pierwszy wspólny album zatytułowany 'Silenced' ujrzał światło dzienne 4 lata później. Kolejne wydawnictwa ukazywały się na labelach jak Soma Quality oraz Dust Science.

Najnowsza płyta nosi nazwę 'Liber Dogma' i trafi do sprzedaży pod koniec października. Twórcy zapowiadają sporą dawkę hipnotycznych brzmień inspirowanych dużymi i mrocznymi przestrzeniami. Album jest odzwierciedleniem tego, co artyści aktualnie prezentują podczas występów na żywo. Wydawnictwo ukaże się zarówno w postaci cyfrowej jak i na płytach winylowych

The Black Dog – Liber Dogma

Data wydania: 24.10.11

Tracklista:

01. Dark Wave Creeping
02. The Death Ov The Black Sun
03. Steam Caliphate
04. Drop Kick Kali
05. Eden 353
06. Black Maria
07. Single Light Focus
08. Silent Escape
09. Hype Knot 7
10. Bird Siren
11. Feeder Rub Out
12. Worship: The Drum
13. カークラッシュ魔術


The Black Dog – Liber Dogma by The Black Dog

Polub muno.pl na Facebooku: