Tęsknicie za Daft Punk? W takim razie posłuchajcie nowej płyty formacji Phoenix

fot. Wikipedia
News
Daft Punk - back to 90'

Thomas Bangalter z niezapomnianego duetu Daft Punk wspomógł w studiu kolegów z francuskiego zespołu popowego. 

Dobry duch

Francuska grupa Phoenix z pomocą Thomasa Bangaltera nagrała swój najnowszy album Alpha Zulu, który właśnie trafił do sprzedaży. Wcześniej były członek nieodżałowanego duetu Daft Punk wielokrotnie współpracował z zespołem –  po raz pierwszy w 2000 roku, grając na syntezatorze w utworze Embuscade.

Do tej pory panowie z Phoenix pracowali w studiu nad swoimi albumami z nieżyjącym już Philippe Zdarem z tanecznego duetu Cassius. Zdar zmarł jednak tragicznie w wyniku przypadkowego upadku w Paryżu w 2019 roku. Po tym zdarzeniu Bangalter przejął na siebie obowiązki bycia dobrym duchem zespołu. Frontman Phoenix, Thomas Mars, powiedział w rozmowie z magazynem Stereogum

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Thomas [Bangalter – przyp. red.] z Daft Punk pojawił się w studiu kilka razy, aby nam pomóc i po prostu odegrać rolę Philippe’a, który był tą charyzmatyczną siłą, wiedzącą dokładnie, kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Thomas sporo nam doradzał, tłumaczył, zachowywał się jak prawdziwy przyjaciel.

Phoenix – Alpha Zulu

Alpha Zulu to pierwszy studyjny album Phoenix od czasu wydanego w 2017 roku Ti Amo.

Daft Punk – back to 90s

Duet Daft Punk z gitarzystą Phoenix, Laurentem Brancowitzem, występowali wspólnie we wczesnych latach 90. w projekcie Darlin’.

Darlin’ – Darlin

Na początku tego roku w mediach społecznościowych ukazał się filmik, na którym mogliśmy zobaczyć Thomasa Bangaltera w studiu z Lil Nas X, o czym pisaliśmy tutaj.

Daft Punk – legendarny duet, za którym wszyscy tęsknią

Daft Punk to francuski duet tworzący muzykę elektroniczną założony w 1993 roku w Paryżu. Jego twórcy to Guy-Manuel de Homem-Christo oraz Thomas Bangalter – szkolni przyjaciele. Ich debiutancki krążek pod tytułem Homework ukazał się w styczniu 1997 roku. Największy sukces odniosła ostatnia płyta duetu – Random Access Memories, wydana w maju 2013 roku. Trafiła na 1. miejsce listy najpopularniejszych albumów w USA – Billboard 200. Pokryła się platyną oraz wielokrotną platyną w 14 krajach. Ponadto przyniosła artystom 4 nagrody Grammy, w tym dwie za piosenkę Get Lucky nagraną we współpracy z Pharrellem Williamsem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →