Teischa – Hotel Pool

312
Playlista

Teischa, australijska wokalistka i kompozytorka, podzieliła się nowym nagraniem. Hotel Pool to pierwszy numer zaprezentowany przez artystkę od chwili jej przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych.

Zupełnie nie zdziwię się, jeśli nikomu nic nie powie ten pseudonim. Zaledwie 21-letnia Teischa śmiało stawia pierwsze kroki w swojej karierze. Po świetnie przyjętych koncertach w ojczystej Australii, a także w Europie, artystka zdecydowała się na przenosiny do Stanów Zjednoczonych. Tutaj ma zamiar zdobywać kolejne szlify w artystycznym fachu. Pierwszym efektem zmiany otoczenia jest zaprezentowany parę dni temu kawałek Hotel Pool.

Piosenka utrzymana jest w stylistyce oscylującej wokół skąpanego w lo-fi downtempo. Przyjemny głos Australijki momentami przypomina inną utalentowaną wokalistkę, a mianowicie Lyves. Obie panie poruszają się wokół podobnych gatunkowo brzmień, wplatając w nie elementy popu i soulu.

Po raz pierwszy o Teischy zrobiło się głośniej za sprawą utworu Before. Kawałek pojawił się w popularnym australijskim radiu, a mianowicie Triple J. Krótko po tym utwór zaczął bić rekordy popularności w serwisach streamingowych trafiając na liczne playlisty. Podczas wizyty w Londynie, Teischa miała okazję wykonać Before na żywo w ramach występu w cyklu Sofar.

Przy okazji premiery Hotel Pool ukazał się jeszcze jeden kawałek. We Try stanowi b-side wspomnianej piosenki. Akustyczna miniatura jest tyle krótka, co subtelna i stanowi świetne outro dla Hotel Pool. Miejmy nadzieję, że oba utwory zwiastują kolejne nowości od Teischy. Trzymam kciuki, by jej pobyt w Stanach Zjednoczonych zaowocował jak największą liczbą równie udanych kawałków.