Teenage Engineering prezentuje swój nowy mikser – TX-6

fot. teenage engineering TX-6 overview / YouTube
Elektronika News Technologia
teenage engineering TX-6

Uznana na rynku audio szwedzka firma Teenage Engineering zaprezentowała nowy mikser – TX-6. Ten instrument wręcz szokuje swoim mikroskopijnym rozmiarem, pomimo tego, iż producenci przyzwyczaili nas do wypuszczania na rynek niewielkich, przenośnych urządzeń. „Jego rozmiar to połowa historii" – zapewniają. Sprawdźcie szczegóły!

TX-6 – mały, ale wariat

TX-6 to potężny, 6-kanałowy mikser stereo z wbudowanym korektorem, filtrami, kompresorem, wysyłką Aux, Cue i efektami cyfrowymi. Ten „ultra przenośny” mikser może być również używany jako wielofunkcyjny interfejs audio USB-C. Jest zbudowany z anodyzowanego aluminium z podkładem ze skóry PU – to specjalny typ, na który została nałożona powłoka poliuretanowa. Wśród wielu funkcji, które można wykorzystać na ekranie wyświetlacza, TX-6 ma wbudowany syntezator i sekwencer z opcją sterowania za pomocą zewnętrznego urządzenia MIDI. Posiada również metronom, automat perkusyjny, tuner i różne efekty, takie jak pogłos, zniekształcenie i opóźnienie. Może być również używany w trybie DJ do płynnego przejścia między kanałami. Oczywiście mikser jest kompatybilny z urządzeniami iOS (MFi). Według producenta bateria wytrzymuje 8 godzin pracy. W zestawie poza gadżetami od Teenage Engeneering otrzymujemy również przejściówkę minijack 3,5 mm na gniazdo 6,3 mm.

TX–6 overview

TX-6 – cena

Wykraczając poza popularność gadżetów audio, które są ciągle przemijające, aluminiowy TX-6 jest rewolucyjny, jeśli chodzi o przystępność procesu miksowania. Takie kompaktowe urządzenia tylko zwiększa mobilność produkcji, jednocześnie ją upraszczając. TX-6 jest do nabycia na stronie internetowej producenta za około 1199 euro.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Teenage Engineering – Dawid na rynku sprzętu audio

Firma Teenage Engineering powstała w 2005 roku w Szwecji z inicjatywy Jespera Kouthoofda, Jensa Rudberga i Davida Erikssona. Niedługo później do trójki dołączył David Möllerstedt, który wcześniej kierował działem audio w gigancie branży gier EA DICE. Ich pierwszy produkt, OP-1, został zaprezentowany na targach NAMM Show w 2010 roku, a krótko po wydaniu, Teenage Engineering wyprodukowało kilka akcesoriów, które można było wykorzystać do manipulowania pokrętłami wejściowymi tego urządzenia. OP-1 przyczynił się do prawdopodobnie najbardziej spektakularnego debiutu na rynku audio w historii XXI wieku. Niewielki przenośny groovebox stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych instrumentów przez współczesnych artystów muzyki klubowej i nie tylko. Ten sprzęt mogliście zobaczyć i usłyszeć chociażby w klipie One (Your Name) Swedish House Mafii oraz wielu innych produkcjach. Pełną listę możecie zobaczyć tutaj.

Swedish House Mafia – One (Your Name)

OP-1 oraz inne instrumenty od Teenage Engineering to ulubione sprzęty producentów-youtuberów, którzy są zgodni, że produkty szwedzkiej firmy poza dobrą jakością i brzmieniem, są po prostu… fotogeniczne! Swoimi niewielkimi rozmiarami ładnie komponują się w kadrze, oraz pozwalają cieszyć się z produkcji i eksploracji muzyki gdziekolwiek chcesz np. w plenerze.

All the Pocket Operators! – Ultimate Overview | Teenage Engineering | Which one is right for me?

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →