Powstaje film o polskiej scenie techno

6 173
News
Powstaje film o polskiej scenie techno

Film "Technologia Kultury - Krótka Historia Techno" powstanie w dużej mierze dzięki polskim fanom muzyki techno, którzy mogą podzielić się z autorami obrazu nagraniami video z prywatnego archiwum.

Film jest przedstawieniem kultury lat 90-tych. W Polsce po okresie transformacji, polska scena muzyczna skupiała się na rodzimym rynku muzycznym. Zmiany ustrojowe i rozwijająca się demokracja dały młodemu pokoleniu, możliwość podróżowania i obcowania z nowymi trendami, mocno rozwijającymi się w Europie zachodniej. Poszukiwanie nowych muzycznych doznań, czegoś, co było świeże, nowe, nietuzinkowe. Na południu Polski kształtowała się, raczkująca scena muzyki elektronicznej, powstawały miejsca, które odzwierciedlały potrzebę odcięcia się od szarości po PRL-owskiej.

Film „Technologia Kultury – Krótka Historia Techno” ma być obrazem tamtych czasów. Twórcy zapowiadają sentymentalną podróż pokazującą prekursorów muzyki techno w Polsce. Główną inspiracją obrazu jest cykl imprez „Technologia Kultury”, który odbywał się w latach 90. w klubie Kanty w Jaworznie.

Jeśli pamiętacie tamte czasy i posiadacie w swoim archiwum video z dawnych imprez, możecie mieć w filmie swój udział. Na Facebooku powstała grupa, w której możecie dzielić się swoimi materiałami. Wybrane nagrania trafią do filmu.

 

Źródło: facebook.com/TechnologiaKultury