Techniczna mekka na Torwarze. Na te występy jedziemy na Undercity

fot. Paul Krause
Eventpromo
Oscar Mulero, Undercity 2022

Fani najlepszego technicznego brzmienia będą mieć swoje święto w nadchodzącą sobotę. Undercity ponownie melduje się na warszawskim Torwarze, kompletując ekstraligę techno/house na łącznie czterech scenach. Typujemy artystów, jakich nie wolno nam przegapić.

Undercity 2022. Obłędny line-up na stołecznej ziemi

Przed nami czwarta edycja jednego z lepszych projektów z techniczną muzyką w naszym kraju. Tak jak w lecie dysponujemy całym wachlarzem znakomitych inicjatyw festiwalowych pod chmurką, tak duże wydarzenia indoor to wciąż temat do mocniejszej eksploracji. Lukę tę perfekcyjnie wypełnia stołeczny Undercity, którego czwarta edycja odbędzie się w najbliższą sobotę.

Undercity
Undercity / fot. materiały prasowe

Czytaj także: Undercity przedstawia pełen program czwartej edycji

Doskonały, przemyślany line-up, wyjątkowa lokalizacja i produkcja na najwyższym światowym poziomie. Takie akcje nie mają prawa się nie udać. Odliczając godziny do przekroczenia bram Torwaru, robimy własną rozpiskę, uwzględniając artystów, z którymi musimy się przywitać na parkiecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jak powszechnie wiadomo, zawsze lepiej jest się miło zaskoczyć niż niemiło rozczarować. Będąc nastawionym całkowicie ambiwalentnie przed wyprawą do Warszawy, po powrocie z niej nie czuję większego rozczarowania. Towarzyszące mi w drodze powrotnej do domu pierwsze wrażenia przywoływały jedynie dobrze wykonaną robotę. Rozumiem w pełni koncepcję festiwalu, bo jak wspomniałem na wstępie – rozmiar w tym przypadku ma znaczenie. I doskonale to widać. Po line-upie, aranżacji, oprawie wizualnej, nawet nagrane z wykorzystaniem dronów teasery mają w sobie namiastkę efektowności przekładanej nad efektywność

– Damian Badziąg o Undercity 2021.
Undercity
Undercity / fot. materiały prasowe

Undercity 2022. Timetable Muno.pl

18:00 – 20:00 Alarico | TUNNEL

Wschodząca gwiazda nowoczesnego włoskiego techno. Należy do grona obecnie najgorętszych producentów nurtu szybkiego, niuskulowego groovie techno, garściami czerpiącego z klasyki gatunku władającego parkietami 20 lat temu. Pomału zaczynają do niego pukać największe imprezowe marki na świecie, czego najlepszym przykładem jest jego występ na Undercity. Wczesny, piekielnie dobre rozpoczęcie, na którym warto być od samego początku.

Alarico | HÖR

20:00 – 22:00 AGIM / Jurek Przezdziecki live | TUNNEL

Zostajemy na kolejne dwie godziny w Tunnelu – na scenie, gdzie bez wyrzutów sumienia można zostać całą noc. Dwóch weteranów polskiej muzyki elektronicznej ewidentnie czuje dobry vibe, będąc razem na scenie. W tym roku mogliśmy panów usłyszeć na Audioriver Festival czy Open’erze – za każdym razem pozostawiali po sobie fenomenalne wrażenie. W ramach rozgrzewki polecamy ich wspólne nagranie dla nadmorskiej ekipy SEZON.

SEZON | Podcast #006 | A_GIM & Jurek Przezdziecki live

23:00 – 00:00 KAS:ST | METROPOLIS

Tej nocy nie powojujemy za długo na głównej scenie, ale występu tego duetu nie możemy sobie odmówić. Dzięki swoim hipnotycznym, atmosferycznym, ale również mrocznym i eklektycznym brzmieniom stali się jedną z wizytówek nowego francuskiego i paryskiego brzmienia. Oczekujemy spektakularnego show w połączeniu z obłędnym w tym miejscu oświetleniem.

KAS:ST at the Cercle Festival 2022 

00:00 – 02:00 Force Reaction | TUNNEL

Szybko wracamy do naszego środowiska naturalnego na występ generujący ciarki na plecach – na dwie godziny Kaiser łączy siły z Kwartzem. Same ich ksywki brzmią już na tyle nieprzyjemnie, że można być spokojnym o najlepsze, szorstkie, niewygodne techno na świecie. Chyba zabierzemy flagę Hiszpanii, żeby oddać im hołd. Kochamy i uwielbiamy od lat – spodziewamy się highlightu całego Undercity.

Force Reaction (Kaiser & Kwartz) | Room Lab / Room Trax

02:00 – 04:00 Wallis | DISTRICT

Muzycznie najbardziej bezczelna scena na całym Undercity. Wallis to DJ-ka i producentka młodego pokolenia znana z mocnego, inspirowanego hardcore’em brzmienia techno. Na uwagę zasługują nie tylko jej wyróżniające się sety, ale przede wszystkim produkcje pełne ekstatycznych wariacji, momentami nawet bezczelnych motywów. Hard entuzjazm gwarantowany.

Wallis | Boiler Room x CUPRA: Munich

04:00 – END Freddy K & Oscar Mulero | TUNNEL

Nie, panowie nie zagrają w formule b2b (szkoda!). Dlaczego wymieniłem ich razem obok siebie? Obydwoje należą do gatunku na wyginięciu, prezentując techno, z którym identyfikują się najbardziej. Klasyczne, techniczne brzmienie, którego coraz mniej na świecie, ustępuje miejsca szalonym, galopującym wariacjom techno. Weterani sceny mający nieprawdopodobnie duży bagaż doświadczeń pozostają wierni swoim stylówkom od ponad 20 lat. I za to ich cholernie szanuję. Lepiej nie schodzić wtedy z parkietu.

Oscar Mulero | Boiler Room x Glitch Festival 2022

FREDDY K | Boiler Room x KompassPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →