Technics prezentuje tańszy gramofon SL-1200GR. Z myślą o DJ-ach?

Technologia

Technics wkrótce wprowadzi do oferty kolejny gramofon z serii SL-1200, który ma być nieco tańszą alternatywą w stosunku do ubiegłorocznego SL-1200G. Czyżby firma przygotowała go z myślą o DJ-ach?

Dyrektor kreatywny marki Technics, Hiro Morishita, powiedział niedawno, że didżeje są w porządku, ale z marketingowego punktu widzenia są problematycznym targetem. Nie chcemy sprzedawać 1200 jako najlepszego narzędzia dla didżejów. 1200 to 1200. Jego słowa dotyczyły ubiegłorocznego modelu SL-1200G, którego cena wynosi 15 000 zł. Zdaniem Morishity, model ten został opracowany z myślą o melomanach z grubym portfelem.
Minęło kilka dni, a Technics prezentuje kolejny model gramofonu z serii 1200 – SL-1200GR, który ma być przede wszystkim tańszy i bardziej przystępny, jednocześnie zachowując wszystkie walory serii, dzięki którym stała się kultowa. Firma na razie nie wykazała zbyt dokładnie co różni modele G i GR, wiadomo natomiast, że GR bazuje na zmodyfikowanym silniku napędu bezpośredniego z G.
Według Technicsa, choć winylowi didżeje są wiernymi fanami marki, to jednak są zbyt małą grupą, w dodatku niewystarczająco zamożną, by ją ożywić. Całkiem możliwe, że tańszy SL-1200GR celuje właśnie w tę mniej zamożną grupę didżejów.
Aktualizacja:
Technics SL-1200GR trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie ok. 2000 dolarów.

Zobacz też:

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →