Ile będzie kosztować nowy Technics? SZOKUJĄCA CENA

News

"Wszystko jest nowe, z wyjątkiem pokryw" - Technics tłumaczy dlaczego nowy gramofon będzie bardzo drogi.

Informacja o wznowieniu produkcji gramofonów Technics była jednym z gorętszych tematów 2015 roku w świecie sprzętu didżejskiego. W czerwcu ukaże się limitowana edycja SL-1200GAE, a standardowy SL-1200G trafi do sprzedaży zimą. Wielu fanów marki czekało na to od dawna, ale kontrowersje wzbudziła szacowana cena gramofonów – 4000 dolarów

Tetsuya Itani, CTO marki Technics, odpowiedział portalowi whathifi.com skąd wysoka cena nowego modelu. Zobaczcie najciekawsze fragmenty poniżej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Tetsuya Itani
Koszty były dla nas największym problemem od samego początku projektu. Oryginalne 1210 były produkowane przez wiele lat, przez co proces produkcyjny był bardzo tani. Teraz musimy zainwestować we wszystkie narzędzia od nowa, a ceny są o wiele większe niż w 1970 roku.

Dowiedzieliśmy się, ze nie jest możliwe zbudowanie takiego samego gramofonu, ponieważ wszystkie maszyny są bardzo zniszczone. Tylko jedna była sprawna – do produkcji pokryw.

Wszystkie dokumenty i projekty zostały zachowane, ale to nie jest „droga” Technicsa. Jeśli mamy okazję do zaczęcia od szkicu, to tak powinniśmy zrobić. Z nową technologią, nową teorią. Ten gramofon to nowy model stworzony od zera.

Wszystko jest nowe, z wyjątkiem pokryw. Waga talerza jest prawie trzy razy większa niż w starym 1200, a gramofon jest wyposażony w nowy silnik, który jest jego najważniejszym elementem. Jest ciężki – stary 1200 był bardziej plastikowy. Każda część jest tak zaprojektowana, aby gramofon brzmiał jak najlepiej.

Zaczynamy myśleć nad bardziej przystępnym cenowo modelem, ale to nie jest teraz najważniejsze. Musimy jeszcze nad tym popracować.

Wygląda na to, że póki co, nowe gramofony Technicsa trafią w ręce kolekcjonerów i audiofilów, którzy będą gotowi zapłacić taką kwotę za sprzęt audio. Niestety, tak wysoka cena za nowe modele prawdopodobnie nie wpłynie na rynek używanych gramofonów Technics.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →