Tauron Nowa Muzyka 2022 – wybraliśmy naszych faworytów

fot. Radosław Kaźmierczak
Festiwale Zapowiedzi
Tauron Nowa Muzyka 2022 - wybraliśmy naszych faworytów

Każdy festiwal muzyczny niesie ze sobą dreszczyk emocji w podejmowaniu personalnych programowych decyzji. W przypadku Tauron Nowa Muzyka 2022 nasi redaktorzy wybrali po trzy występy będące ich osobistymi highlightami. Sprawdź, których artystów nie należy pominąć!

Tauron Nowa Muzyka 2022. Świątynia muzyki

Na ten dzień ostrzyliśmy sobie zęby od dłuższego czasu. Za kilka godzin rusza jeden z najważniejszych muzycznych festiwali w naszym kraju – Tauron Nowa Muzyka. Na Tauronie jesteśmy praktycznie od samego początku jego istnienia. Festiwal kupił nas przede wszystkim muzyką – starannie wyselekcjonowaną, świeżą, cholernie jakościową. Tutaj przyjeżdża się wysłuchać swoich ulubionych artystów – trudno o bardziej świadomą publikę niż ta na Tauronie.

Tauron Nowa Muzyka 2022
Tauron Nowa Muzyka / fot. Lukas Nazdraczew

Czytaj także: Tauron Nowa Muzyka zamyka line-up edycji 2022

W tym roku organizatorzy utrzymali światowy poziom – w Katowicach w ciągu czterech dni usłyszymy wybitnych przedstawicieli muzyki elektronicznej, ale nie tylko. Nasi dwaj redaktorzy, którzy zrelacjonują wydarzenie – Kamil Downarowicz oraz Paweł Chałupa – wybrali po trzy występy, których na pewno nie odpuszczą.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Anna Calvi

Jeśli na chwilę zażyczycie sobie odetchnąć od wszechobecnej na festiwalu elektroniki, będziecie mogli spokojnie to zrobić na koncercie Anny Calvi. Ta brytyjska wokalistka i gitarzystka zabierze Was w rejony, gdzie muzyka płynie lekko i sennie, całkowicie absorbując przy tym Waszą uwagę. O Annie mówi się, że „jest największym kobiecym talentem od czasów Patti Smith”. Cóż, jest w tym sporo racji.

Anna Calvi – As a Man 

The Bug

Koncert The Bug to przeżycie totalne. Przekonać się o tym mogła w zeszłym publika krakowskiego Unsoundu, która została porażona mrocznym ładunkiem gęstych bitów serwowanych bez litości przez zakapturzonego jegomościa. Jeśli w Katowicach zrobi podobne show, to gwarantujemy Wam, że będzie to jeden z tych koncertów, które wspomina się do końca życia.

The Bug – Pressure (feat. Flowdan)

Andy Stott live

Choć od premiery LxeryProblems, przełomowego wydawnictwa Andy’ego Stotta, minęła już równo dekada, to brytyjski producent nieustannie utrzymuje wysoki poziom artystyczny. Andy co rusz raczy słuchaczy nowymi utworami, EP-kami i płytami. Znakiem rozpoznawczym występów tego niezwykle oryginalnego muzyka jest to, że na żywo korzysta on w przeważającej części ze sprzętu komputerowego. Robi to z premedytacją, spychając klubowy wymiar granej przez siebie muzyki na dalszy plan.

Andy Stott – Violence

Moderat

Absolutny headliner tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka 2022. Czy w ogóle ktoś myśli, aby pominąć ten występ? Moderat to jeden z najważniejszych współczesnych zespołów oscylujących wokół muzyki elektronicznej. Niemieckie trio, szalenie popularne w naszym kraju, na swój wyjątkowy sposób pojednało fanów techno i instrumentalnej muzyki elektronicznej. W Katowicach oprócz nieśmiertelnych hitów możemy spodziewać się materiału z ich najnowszego, czwartego krążka zatytułowanego MORE D4TA. Miejmy nadzieję, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe pomieści wszystkich chcących usłyszeć wybitne trio Saschy, Sebastiana i Gernota.

Moderat – Fast Land

VRIL

VRIL nieustannie maluje dźwiękowy pejzaż o zapętlonej perfekcji, którym zwrócił uwagę miłośników muzyki elektronicznej z całego świata. Publikował nakładem takich wytwórni, jak Ostgut Ton, Delsin i Giegling. Jego ostatni album to Bad Manners 4 z 2020 roku, który skupia się na parkietowej odsłonie brzmienia artysty. Produkcje VRILA obejmują szeroki zakres ambientu, IDM, techno i electro – od eksperymentalnych utworów do słuchania po klubowe petardy na najwyższych obrotach. Techniczny rarytas w Katowicach!

VRIL – Scalar 

Donato Dozzy

Książę włoskiego techno. Artysta pobudzający wyobraźnię, głównie dlatego, iż obcowanie z nim wiąże się z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Tylko Donato i jego geniusz mogą przewidzieć, w jakim kierunku pójdzie jego set. Mocne techno, plemienna transowość czy minimalowe, eksperymentalne wycieczki? Spodziewamy się absolutnie wszystkiego. 3-godzinny closing set włoskiego producenta, jednej z najważniejszych postaci na scenie, to prawdziwa gratka dla fanów nieoczywistej elektroniki.

Donato Dozzy – Duetto

Tauron Nowa Muzyka 2022 – gdzie kupić bilety?

Jeden z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej odbędzie się między 21 a 24 lipca w Katowicach. Karnety trzydniowe oraz na koncert otwarcia w Walcowni zostały wyprzedane! Bilety dwudniowe i jednodniowe na Tauron Nowa Muzyka 2022 możecie nabyć na stronie Biletomat.pl. Dodatkowo w letniej miejscówce JAZBar na Muchowcu odbędą się wydarzenia before’owe i afterowe – w sobotnie lipcowe wieczory przed i po festiwalu wystąpią takie gwiazdy, jak: Skalpel oraz 100nka Gralak. Podczas tegorocznej edycji wszyscy uczestnicy festiwalu będą mogli odwiedzić Muzeum Śląskie, płacąc tylko 1 zł za wejście. Promocją objęte są zarówno stałe ekspozycje, których obecnie jest pięć, jak i każda spośród dziesięciu aktualnych wystaw czasowych. Szczególnie polecamy wszystkim odwiedzającym wystawy: Głusza, Ludwika Ogorzelec. Wystawa Podziemna oraz Poza Edenem. Sztuka Współczesna ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach. Polecamy!


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Kup bilety na wydarzenia Tauron Nowa Muzyka!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →