Tauron Nowa Muzyka 2022 – nowy, różnorodny rzut artystów

fot. Red Axes / Facebook
Festiwale Zapowiedzi
RED AXES

Zaskakujący różnorodnością brzmień twórcy z Argentyny, Austrii, Iranu, Izraela, Japonii, Niemiec i Wielkiej Brytanii dołączają do 17. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, a tym samym program wydarzenia urósł do 32 artystów. Jak co roku śląski festiwal sięga po globalne inspiracje, by umieścić je w lokalnym kontekście - od melodyjnej, klubowej elektroniki, po awangardową wokalistykę i cyfrowe interpretacje tradycyjnej muzyki perskiej. Jak wielokrotnie wspominaliśmy, każdy z festiwalowiczów znajdzie tutaj coś dla siebie w Katowicach między 21, a 24 lipca. Sprawdźcie co nowego!

Tauron Nowa Muzyka 2022 – garść nowości i znanych twarzy

Spośród właśnie ogłoszonych artystów najbardziej popowe brzmienia zaprezentuje austriacki duet HVOB. Ich ostatnie żywiołowe występy – szczególnie te na Tauronie trzy lata temu oraz na szóstej edycji Elektroklubu nadal wzbudzają emocje. Duet Anne Müller oraz Paul Wallner zagra dla Was największe hity, jak i materiał z nowego albumu Too.

HVOB – Bruise

Również izraelski duet Red Axes to prawdziwi ulubieńcy polskiej publiczności – w Katowicach szczególnie cieszą się ogromną popularnością po ich kapitalnych występach w Hipnozie oraz na Sztauwajerach. To spece od hipnotycznych setów ze styku acid house’u, techno i ethno czarują tancerzy zaskakującymi zwrotami akcji i orientalnym bogactwem ornamentów – zapewniamy Was, że są niesamowici!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Red Axes | Boiler Room x Present Perfect Festival

Koniecznie zobacz: Muno.pl: Przewodnik po najlepszych festiwalach z elektroniką w Polsce

Jeszcze bardziej taneczne oblicze współczesnej elektroniki zaprezentuje Eagles & Butterflies. Talent Brytyjczyka zaowocował wydawnictwami w tak prestiżowych wytwórniach, jak Innervisions, Life & Death i Correspondant. Jak sam mówi: „tworzy muzykę pop na parkiet”, a jego największe osiągnięcie to inspirowany latami 80. utwór Can’t Stop.

Eagles & Butterflies @ Parc Montsouris in Paris, France for Cercle

Oprócz mistrzów muzyki do tańca w programie festiwalu pojawi się bardzo mocna reprezentacja brzmień eksperymentalnych i awangardowych. Zderzenie starego z nowym przewija się w twórczości Sote, opartej na zaawansowanej technologii i jednocześnie na tradycyjnej muzyce Persji. Sote bywa nazywany czasem „siłą napędową irańskiej sceny”. Jego nagrania publikowały tak uznane wytwórnie, jak Warp, a artysta równie dobrze czuje się w klubach, co w galeriach sztuki. W kooperacji z Tarrikiem Barrim tworzy audiowizualne światy pełne symbolicznych znaczeń. Sote gwarantuje wysokie doznania audiowizualne i będzie z pewnością będzie jednym z najbardziej intrygujących aktów podczas zbliżającej się edycji Taurona.

Sote Boiler Room London DJ Set

Podobne wrażenia zapewni przejmujący koncert dwunastoosobowej grupy wokalnej Shards – członkowie grupy prezentują możliwości ludzkiego głosu w całkowicie nietradycyjny sposób. Warto odnotować, że umiejętności brytyjskiego chóru docenił sam Nils Frahm.

Shards – Unrest

Wokalne eksperymenty zaprezentuje także japońska artystka Hatis Noit, która czaruje stylem inspirowanym muzyką i folklorem Kraju Kwitnącej Wiśni. Hatis Noit współpracowała z takimi artystami, jak Matmos, The Bug, NYX Electronic Drone Choir, Masayoshi Fujita, Lubomyr Melnyk, a jej fanem jest również słynny reżyser David Lynch.

Hatis Noit – Angelus Novus

Z kolei niemiecki duet ÄTNA łączy zmysłowe wokale z fortepianem i analogowymi syntezatorami, koncentrując się wokół alt-popu. Ta korelacja została przez pewne medium ciekawie, ale trafnie, określone jako „spotkanie Fever Ray z Grimes w londyńskiej Royal Opera House„. 

ÄTNA – Come To Me

Z pośród wszystkich artystów wymienionych w tym ogłoszeniu, najostrzej zapowiada się występ CATNAPP – po tym występie możemy się spodziewać niespodziewanego. Argentyńska raperka i producentka mieszka w Berlinie i właśnie tam została odkryta przez duet Modeselektor, którzy wydają jej nagrania w należącej do nich wytwórni Monkeytown Records. CATNAPP łączy najnowocześniejszą estetykę millenialsów z otwartym liryzmem. Choć sama artystka określa swoją muzykę jako popową, w jej utworach pobrzmiewa dzikie połączenie ciężkich basów, futurystycznego R&B oraz breakbeatu z wpływami nowoczesnego rapu.

Catnapp – No Cover

Pamiętajcie, że to wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Do festiwalu, który odbędzie się między 21 a 24 lipca w Katowicach coraz bliżej – czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy z MoreMusic Agency?

Tauron Nowa Muzyka 2022 – bilety

W sprzedaży pozostają karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia, karnety dwudniowe i bilety jednodniowe – możecie nabyć je w Biletomat. Warto podjąć decyzję o zakupie już teraz, bo 1 czerwca ceny karnetów i biletów ulegną zmianie.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 aftermovie

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →