Tauron Nowa Muzyka 2022 – nowy, różnorodny rzut artystów

fot. Red Axes / Facebook
Festiwale Zapowiedzi
RED AXES

Zaskakujący różnorodnością brzmień twórcy z Argentyny, Austrii, Iranu, Izraela, Japonii, Niemiec i Wielkiej Brytanii dołączają do 17. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, a tym samym program wydarzenia urósł do 32 artystów. Jak co roku śląski festiwal sięga po globalne inspiracje, by umieścić je w lokalnym kontekście - od melodyjnej, klubowej elektroniki, po awangardową wokalistykę i cyfrowe interpretacje tradycyjnej muzyki perskiej. Jak wielokrotnie wspominaliśmy, każdy z festiwalowiczów znajdzie tutaj coś dla siebie w Katowicach między 21, a 24 lipca. Sprawdźcie co nowego!

Tauron Nowa Muzyka 2022 – garść nowości i znanych twarzy

Spośród właśnie ogłoszonych artystów najbardziej popowe brzmienia zaprezentuje austriacki duet HVOB. Ich ostatnie żywiołowe występy – szczególnie te na Tauronie trzy lata temu oraz na szóstej edycji Elektroklubu nadal wzbudzają emocje. Duet Anne Müller oraz Paul Wallner zagra dla Was największe hity, jak i materiał z nowego albumu Too.

HVOB – Bruise

Również izraelski duet Red Axes to prawdziwi ulubieńcy polskiej publiczności – w Katowicach szczególnie cieszą się ogromną popularnością po ich kapitalnych występach w Hipnozie oraz na Sztauwajerach. To spece od hipnotycznych setów ze styku acid house’u, techno i ethno czarują tancerzy zaskakującymi zwrotami akcji i orientalnym bogactwem ornamentów – zapewniamy Was, że są niesamowici!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Red Axes | Boiler Room x Present Perfect Festival

Koniecznie zobacz: Muno.pl: Przewodnik po najlepszych festiwalach z elektroniką w Polsce

Jeszcze bardziej taneczne oblicze współczesnej elektroniki zaprezentuje Eagles & Butterflies. Talent Brytyjczyka zaowocował wydawnictwami w tak prestiżowych wytwórniach, jak Innervisions, Life & Death i Correspondant. Jak sam mówi: „tworzy muzykę pop na parkiet”, a jego największe osiągnięcie to inspirowany latami 80. utwór Can’t Stop.

Eagles & Butterflies @ Parc Montsouris in Paris, France for Cercle

Oprócz mistrzów muzyki do tańca w programie festiwalu pojawi się bardzo mocna reprezentacja brzmień eksperymentalnych i awangardowych. Zderzenie starego z nowym przewija się w twórczości Sote, opartej na zaawansowanej technologii i jednocześnie na tradycyjnej muzyce Persji. Sote bywa nazywany czasem „siłą napędową irańskiej sceny”. Jego nagrania publikowały tak uznane wytwórnie, jak Warp, a artysta równie dobrze czuje się w klubach, co w galeriach sztuki. W kooperacji z Tarrikiem Barrim tworzy audiowizualne światy pełne symbolicznych znaczeń. Sote gwarantuje wysokie doznania audiowizualne i będzie z pewnością będzie jednym z najbardziej intrygujących aktów podczas zbliżającej się edycji Taurona.

Sote Boiler Room London DJ Set

Podobne wrażenia zapewni przejmujący koncert dwunastoosobowej grupy wokalnej Shards – członkowie grupy prezentują możliwości ludzkiego głosu w całkowicie nietradycyjny sposób. Warto odnotować, że umiejętności brytyjskiego chóru docenił sam Nils Frahm.

Shards – Unrest

Wokalne eksperymenty zaprezentuje także japońska artystka Hatis Noit, która czaruje stylem inspirowanym muzyką i folklorem Kraju Kwitnącej Wiśni. Hatis Noit współpracowała z takimi artystami, jak Matmos, The Bug, NYX Electronic Drone Choir, Masayoshi Fujita, Lubomyr Melnyk, a jej fanem jest również słynny reżyser David Lynch.

Hatis Noit – Angelus Novus

Z kolei niemiecki duet ÄTNA łączy zmysłowe wokale z fortepianem i analogowymi syntezatorami, koncentrując się wokół alt-popu. Ta korelacja została przez pewne medium ciekawie, ale trafnie, określone jako „spotkanie Fever Ray z Grimes w londyńskiej Royal Opera House„. 

ÄTNA – Come To Me

Z pośród wszystkich artystów wymienionych w tym ogłoszeniu, najostrzej zapowiada się występ CATNAPP – po tym występie możemy się spodziewać niespodziewanego. Argentyńska raperka i producentka mieszka w Berlinie i właśnie tam została odkryta przez duet Modeselektor, którzy wydają jej nagrania w należącej do nich wytwórni Monkeytown Records. CATNAPP łączy najnowocześniejszą estetykę millenialsów z otwartym liryzmem. Choć sama artystka określa swoją muzykę jako popową, w jej utworach pobrzmiewa dzikie połączenie ciężkich basów, futurystycznego R&B oraz breakbeatu z wpływami nowoczesnego rapu.

Catnapp – No Cover

Pamiętajcie, że to wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Do festiwalu, który odbędzie się między 21 a 24 lipca w Katowicach coraz bliżej – czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy z MoreMusic Agency?

Tauron Nowa Muzyka 2022 – bilety

W sprzedaży pozostają karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia, karnety dwudniowe i bilety jednodniowe – możecie nabyć je w Biletomat. Warto podjąć decyzję o zakupie już teraz, bo 1 czerwca ceny karnetów i biletów ulegną zmianie.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 aftermovie

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.

Bilety na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022

Biletomat.pl
69 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →