Legenda z Detroit na koncercie otwarcia Tauron Nowa Muzyka 2018

2 687
Wydarzenie
Legenda z Detroit na koncercie otwarcia Tauron Nowa Muzyka 2018

"Mając jedną z najlepszych orkiestr i sal koncertowych na świecie - NOSPR - organizacja tego koncertu była jednocześnie naszym marzeniem jak i naturalnym wyborem" - mówi organizator festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Jedyne w swoim rodzaju spotkanie muzyki techno i muzyki klasycznej zainauguruje tegoroczną 13. edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Podczas uroczystego koncertu w sali koncertowej NOSPR usłyszymy elektroniczne eksperymenty zestawione z bogactwem brzmienia orkiestry symfonicznej. W czwartek 28 czerwca Carl Craig wspólnie z polskimi muzykami wykona na żywo utwory z projektu „Versus„.

Projekt „Versus” Carla Craiga to arcydzieło szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Wszystkiemu dał początek koncert, który odbył się w 2008 roku wraz z Les Siècles Orchestra w Paryżu. Mając jedną z najlepszych orkiestr i sal koncertowych na świecie – NOSPR – organizacja tego koncertu była jednocześnie naszym marzeniem jak i naturalnym wyborem – mówi Adam Godziek z More Music Agency, organizator festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się między 28 czerwca a 1 lipca.
Wcześniej potwierdzeni artyści TNM2018:

Fever Ray, Son Lux, Señor Coconut, Flanger, The Hacker pres. Amato live, Jlin, Sote, Tijana T, Courtesy, Mura Masa, Nightmares On Wax, Soil & „Pimp” Sessions, Jordan Rakei, Jazz Band Młynarski-Masecki, Errorsmith, Red Axes, DJ Stingray, Halal & Relaxer, Photay, Varg, Alex Niggemann, 47soul, R+R=NOW