Nils Frahm gwiazdą finału Tauron Nowa Muzyka – ZAMÓW BILETY!

3 085
Wydarzenie
Nils Frahm gwiazdą finału Tauron Nowa Muzyka – ZAMÓW BILETY!

Koncert Zamknięcia 9. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka należeć będzie do niemieckiego kompozytora Nilsa Frahma. Line-up festiwalu uzupełnili artyści projektu Carbon Atlantis oraz Zamilska.

Do rozpoczęcia dziewiątej odsłony Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach pozostały niecałe 3 miesiące, zatem czas najwyższy by ogłosić gwiazdę, która zamknie tegoroczną edycję. Koncert finałowy odbędzie się w budynkach starej Fabryki Porcelany Śląskiej Giesche, gdzie zagra Nils Frahm – pianista i kompozytor, łączący upodobanie do radykalnych eksperymentów z prawdziwą muzyczną wirtuozerią. Mimo młodego wieku, pochodzący z Berlina artysta, zdążył się zapisać w pamięci fanów muzyki z pogranicza ambientu i klasyki kilkoma doskonałymi płytami.
24.08.2014 | KONCERT FINAŁOWY TNM2014 – NILS FRAHM | FABRYKA PORCELANY | KATOWICE
Wojciech Kucharczyk został kuratorem sceny Carbon Atlantis
Podczas Tauron Nowa Muzyka 2014 nie zabraknie oczywiście polskich eksperymentatorów, do których zalicza się Wojciech Kucharczyk, lider grup Mołr Drammaz i The Complainers. Jego projekt Carbon Atlantis, wymyślony specjalnie na potrzeby festiwalu, będzie prezentacją bezkompromisowych polskich artystów, poruszających się w obszarach muzyki eksperymentalnej i elektronicznej. Na scenie Carbon Antlantis wystąpią grupa kIRK, Piotr Kurek, Lutto Lento, Micromelancolié, Wilhelm Bras, Jakub Ziołek, Robert Piotrowicz i We Will Fail.
Na festiwalowej scenie zagra też Zamilska – pochodząca z Cieszyna artystka i animatorka, która wywołała niemałe poruszenie utworem „Quarell” i płytą „Untune”.
Karnety i bilety na festiwal Tauron Nowa Muzyka 2014 oraz Koncert Zamknięcia możecie zakupić za pośrednictwem serwisu Biletomat.pl.

ZOBACZ TEŻ: NOWAMUZYKA.MUNO.PL