Kolejne gwiazdy na Tauron Nowa Muzyka 2013

Wydarzenie

Squarepusher, Jon Hopkins, Zebra Katz i Mik Musik Showcase dołączają do artystów VIII edycji Tauron Nowa Muzyka 2013

Organizatorzy Tauron Nowa Muzyka od zawsze kładli silny nacisk na widowiskowe, multimedialne występy artystów, dla których elementy wizualne są równie istotne, co zaskakujące i niecodzienne pomysły muzyczne.
Kontynuując tę tradycję, w tym roku oprócz Moderata, na festiwalu wystąpi jeden z najważniejszych klasyków brytyjskiej muzyki elektronicznej – Squarepusher, który przyjedzie do Katowic ze swoim audio-wizualnym show Ufabullum!   Równie wielkim wydarzeniem może okazać się koncert Jona Hopkinsa, który pojawi się w Katowicach z utworami ze swojej czwartej, najnowszej solowej płyty – „Immunity”.
Kolejnym gościem ósmej edycji Tauron Nowa Muzyka będzie Zebra Katz. Mroczny, przebojowy hip-hop i charakterystyczny głos artysty, rapującego mocno kontrowersyjne i osobiste teksty okazały się doskonała receptą na podbicie międzynarodowej publiczności. W Katowicach Zebra Katz wystąpi w towarzystwie czarującej brytyjskiej raperki Njena Reddd Foxxx.
Na festiwalu nie zabraknie również artystów związanych z górnośląskim wydawnictwem/kolektywem artystycznym Mik Musik, którzy od lat tworzą awangardowe nagrania, wymykające się wszelkim próbom gatunkowego zaszufladkowania i niezmiernie cenione wśród krytyków i fanów muzyki eksperymentalnej.

Źródło: materiały promo

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →