Pierwsi wykonawcy na Tauron Nowa Muzyka 2011!

Wydarzenie

Laureat European Festival Awards w kategorii 'Best Small Festival 2010' - Tauron Nowa Muzyka - zdradza nazwiska pierwszych artystów, którzy wystąpią w tym roku w Katowicach.

Szósta edycja katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w tym roku w dniach 25 – 28 sierpnia 2011 roku już tradycyjnie na terenach KWK Katowice. Oprócz muzycznych atrakcji, na wszystkich uczestników tego niezwykłego wydarzenia czekać będą również warsztaty fotograficzne i muzyczne, prowadzone przez najlepszych mistrzów w swoim fachu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jak co roku organizatorzy festiwalu przygotowali dla wszystkich uczestinków ciekawy zestaw muzyczny. Na liście artystów znajdziemy nazwiska zarówno uznanych sław elektroniki, jak i najciekawszych ubiegłorocznych debiutantów, starając się zaprezentować pełne spektrum ciekawych brzmień. Oto pierwsi z potwierdzonych wykonawców, którzy w ostatni weekend sierpnia zawładną stolicą Górnego Śląska:

Modeselektor

Wesoły metal, ostry rap, country ambitne – takimi słowami określają swoją muzykę twórcy niemieckiego duetu Modeselektor, Gernot Bronsert i Sebastian Szary. Działając pod tym szyldem od 1996 roku, zdołali osiągnąć status ulubionego zespołu wokalisty Radiohead Thoma Yorke’a (któremu towarzyszyli na trasie koncertowej), a ich trzy opublikowane albumy, są uznawane za jedne z najciekawszych płyt z obszaru IDM. W zeszłym roku mieliście okazję zobaczyć na naszym festiwalu Gernota i Sebastiana, jak razem z Apparatem porywają do tańca dziki tłum ludzi, prezentując utwory nagrane pod nazwą Moderat, tym razem chcemy Was zaprosić na występ Modeselektor, któremu towarzyszyć będą wizualizacje Pfadfinderei, twórcy odpowiedzialnego za olśniewające teledyski Ellen Allien i Moderata.

Apparat Band Live

Po takim występie skusi Was zapewne również kolejna gwiazda – Apparat Band Live! Tym razem organizatorzy festiwalu zaprosili Sachę Ringa w towarzystwie całej grupy wybitnych muzyków, dzięki którym, surowe dźwięki berlińskiego minimal techno nabierają wręcz piosenkowej lekkości i rockowego pazura. Szumy, trzaski i kliki wypełniające studyjne albumy otrzymują w tej wersji naprawdę potężną oprawę dźwiękową i wokalną, zamieniając się w coś, co śmiało można określić jednym z ciekawszych dokonań muzyki pop XXI wieku, a jego pierwszy występ na żywo pod szyldem Apparat Band Live w Polsce będzie zapewne jednym z najjaśniejszych punktów festiwalu w 2011 roku. Apparat podczas tego występu zaprezentuje zgromadzonej publiczności materiał ze swojego nowego albumu Apparat Band Live, który ukaże się w marcu 2011!

Bonaparte Circus Show

Trzecia z zaproszonych gwiazd, to propozycja dla wszystkich, którzy przede wszystkim tęsknią za szalonym show i widowiskiem atakującym praktycznie wszystkie zmysły. Bonaparte Circus Live, gra w stu procentach zgodnie ze swoją nazwą – ich koncerty pełne są niespodzianek w rodzaju połykaczy ognia i roznegliżowanych tancerek, a widok dwumetrowego królika na scenie jest w ich przypadku czymś zupełnie normalnym. Łącząc ekstrawagancki klimat berlińskich klubów z lat dwudziestych zeszłego stulecia, pamiętany chociażby z legendarnego filmu “Kabaret”, ze sceniczna wrażliwością, charakterystyczną dla zimno falowych zespołów pokroju The Residents, Tobias Judt-lider grupy Bonaparte, zdołał w idealny sposób zatrzeć wszelkie granice pomiędzy punkowym szaleństwem, doskonałym wyczuciem chwytliwych melodii, a mocno taneczną elektroniką. Bonaparte tworzy widowisko z pogranicza muzyki i teatru, które nikogo nie pozostawia obojętnym. Jeśli Waszym marzeniem jest zobaczenie koncertu w starym dobrym stylu, który umarł razem z wielkimi gwiazdami rocka, to jest to występ, którego na pewno nie możecie przegapić.

Źródło & foto główne: www.festiwalnowamuzyka.pl

 Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →