Kolejni artyści na Tauron Nowa Muzyka 2012!

News

Organizator Festiwalu Tauron Nowa Muzyka ogłosił nazwiska kolejnych gwiazd, które wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Wśród nich znalaźli się Four Tet oraz Caribou!

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka będziemy mogli usłyszeć po raz pierwszy na jednej scenie dwóch mistrzów elektronicznej awangardy – Caribou i Four Tet w DJ-skim secie back2back! Ich występ to logiczna kontynuacja współpracy, jaką obaj artyści zapoczątkowali w marcu 2011 roku, która zaowocowała singlem „Pinnacles/Ye Ye” i wspólnymi setami na najważniejszych imprezach muzycznych świata.
Caribou & Four Tet
Berliński producent i DJ Sascha Funke znany jest z potężnych, parkietowych numerów, które od początku lat dwutysięcznych porywają do tańca klubową publiczność na całym świecie. Na Tauron Nowa Muzyka zaprezentuje się w zupełnie nowej odsłonie – jako połowa duetu Saschienne, który tworzy wraz ze swoją żoną, niezwykle utalentowaną Julienne Dessagne. Podczas festiwalu będziemy mogli usłyszeć po raz pierwszy w Polsce premierowy materiał z ich debiutanckiego albumu „Unknow”, który już w marcu tego roku opublikuje legendarna wytwórnia Kompakt.
Saschienne
Zupełnie inną muzykę przywiezie kolejny mieszkaniec Berlina – Luca Mortellaro, znany lepiej jako Lucy. Włoch konsekwentnie tworzy minimalistyczne sety techno, bliskie industrialnym brzmieniom, praktycznie całkowicie pozbawione melodii, w których wyraźnie odbija się jego fascynacja zarówno dokonaniami awangardowych sound designerów z lat 50-tych i 60-tych, jak i nowszymi zdobyczami spod znaku Detroit Techno, minimalu i IDM.
Lucy
Tegoroczna edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia w Katowicach.
Dotychczas ogłoszeni artyści: Gang Gang DanceChris ClarkSepalcureL-Vis 1990RustieScuba, Kwes, Caribou, Four-Tet, Saschienne, Lucy.
Ceny biletów:
– Karnety czterodniowe: 150 zł – ilość ograniczona
– Karnety dwudniowe: 130 zł
Źródło: materiały organizatoraPolub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →