Targi Muzyczne Audioriver już po raz szósty

News

Ruszył nabór na coroczne targi poświęcone muzyce alternatywnej, które odbędą się w ostatni weekend lipca w ramach festiwalu Audioriver w Płocku.

Największy polski festiwal z muzyką elektroniczną, Audioriver, przyzwyczaił już swoją widownię, że w ostatni weekend lipca liczą się nie tylko koncerty gwiazd odbywające się na płockiej plaży. Także w ciągu dnia dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy, jak Kino Festiwalowe, Fashion Day, Sun/Day i Targi Muzyczne właśnie. Te ostatnie odbywają na rynku Starego Miasta w Płocku i są miejscem skupiającym rokrocznie około 20 firm i organizacji działających na szeroko pojętej scenie alternatywnej. Wszystkiemu towarzyszy muzyka grana na Independent Market Stage, przy której w szczytowych momentach bawi się kilka tysięcy osób.
Wstęp dla publiczności i wystawców jest bezpłatny, co nie znaczy, że organizatorzy nie mają wobec tych drugich żadnych wymagań. Miejsce na rynku dostają tylko te firmy i organizacje, które wnoszą coś wartościowego do programu festiwalu. „Targi Muzyczne Audioriver są miejscem, w którym można kupić płyty czy gadżety dostępne zwykle tylko w internecie. Porozmawiać z managerami klubów i organizatorami festiwali. Zostawić demówkę bezpośrednio właścicielowi wytwórni albo zapisać się do szkoły o profilu muzycznym.” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora.
W poprzednich latach wystawcami byli m.in. Mega Music (dystrybutor takich marek, jak Native Instruments, Arturia i Korg), sklepy Plays.pl, Vinylgate i Side One, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, Original Source Up To Date Festival, klub Prozak 2.0 oraz Good Music Productions. Co ważne, oprócz organizacji niezależnych, na Targach odpłatnie mogą wystawiać się także firmy czysto komercyjne.
Od 2014 roku wybrani wystawcy mogą prezentować swoich artystów na Independent Market Stage. Godzina na scenie przysługuje w pierwszej kolejności wytwórniom, klubom muzycznym oraz agencjom bookingowym, ale decyzja jest oczywiście w rękach organizatorów Audioriver.
Aby dostać się do grona wystawców, należy do 24 maja 2015 przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.rynekniezalezny.pl. Targi Muzyczne Audioriver rozpoczną się w piątek 24 lipca o godzinie 16:00, a zakończą dzień później o 20:00.
Źródło: materiały prasowe

audioriver.muno.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →