Tanzlife – Ambrozja EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/01/10
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Tanzlife to kolejny (po duetach Mikita & Juerga oraz Mikita & Żyski) polski artysta wydający w izraelskiej oficynie Asymmetric Recordings. „Ambrozja EP” to druga EP-ka w dyskografii młodego artysty, debiutancka ukazała się kilka miesięcy temu nakładem Physical Gravity.

W „paczce” znajdują się 2 utwory w wersjach oryginalnych – „Ambrozja” oraz „Maretta Funk”. Tytułowy numer to utrzymany w radosnej atmosferze tech-house. Bogata warstwa perkusyjna i żwawy bassline rozpędzają utwór, natomiast leniwy motyw saksofonowy w breakdown’ie mógłby z powodzeniem posłużyć za temat przewodni chill-out’owego kawałka. Efekt końcowy psują nieco sample wokalne, zupełnie tu niepotrzebne.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Maretta Funk” już od pierwszych sekund wprawia głowę w rytmiczny ruch. Tanzlife skonstruował niezły groove przy pomocy oldschool’owego bitu, skocznej linii basowej i pętli piano jakby wyciętej z swing’owego utworu. Do tego trochę sampli w stylu jackin’ i przyzwoity, „parkietowy” kawałek gotowy. Sprawdźcie sami, że nie sposób usiedzieć w miejscu słuchając tego numeru!

„Ambrozja EP” pozostawia jednak pewien niedosyt. Szkoda, że wytwórnia nie postarała się o remix choć jednego z utworów w celu urozmaicenia wydawnictwa, a tak otrzymaliśmy kolejną EP-kę, która przejdzie bez większego rozgłosu. Przyzwoite ale nic poza tym.

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →