„Tam, gdzie żyje miłość” – historia o akceptacji i twórczej ekspresji

News
Where Love Lives

Już w najbliższy czwartek światło dzienne ujrzy film Where Love Lives. Dokument o klubowym życiu nocnym będzie składał się z trzech segmentów dostępnych wyłącznie na YouTube. Premiera filmu autorstwa Glitterbox w reżyserii Brilliamsa odbędzie się 18 marca. Cztery godziny wcześniej, główną część projektu poprzedzi kilka DJ-setów, a wszystko zakończy dwugodzinne wirtualne afterparty.

Where Love Lives zawiera ekskluzywne wywiady z Billym Porterem, Honey Dijon, Kathy Sledge, Nickym Siano, Jellybean Benitez i wieloma innymi personami ze świat muzycznego. Zdjęcia do filmu odbyły się w Nowym Jorku, na Ibizie, w Paryżu i Londynie, a całość jest produkcją clockwise.film i Defected, wyreżyserowaną przez Brilliamsa, z założycielem Glitterbox, Simonem Dunmore’em. Projekt powstawał przez 2 lata i rozpoczął się jeszcze przed pandemią. Opowiada o nieprzemijającej sile muzyki manifestującej różnorodność i integrację społeczności. „To historia o akceptacji i twórczej ekspresji – wzmocnionej, umożliwionej i udźwiękowionej przez muzykę klubową”.

Glitterbox presents Where Love Lives – Trailer

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Where Love Lives. Znaczenie tożsamości

Po ogłoszeniu daty premiery Where Love Lives, ujawnione zostały wszystkie szczegóły dotyczące jego trzyczęściowej adaptacji. Wirtualna, rozpocznie się na YouTube o 16:00 czasu zachodnioeuropejskiego w czwartek 18 marca. Setami otworzą ją: Melvo Baptiste, Jellybean Benitez i Dimitri From Paris. Zraz po nich, o godzinie 20:00, nastąpi światowa premiera. Na deser, twórcy zostawią nas z afterparty i setami Natashy Diggs i Fat Tony’ego. Występy Melvo Baptiste i Fat Tony będą transmitowanie z nieujawnionych jeszcze, sekretnych lokalizacji.

Reżyser Brilliams opisuje swoje intencje związane z filmem:

Zawsze fascynowały mnie pozytywne efekty muzyki i społeczności, które wokół niej wyrastają. Od samego początku istnienia muzyki tanecznej, parkiety były bogatym gruntem dla społeczności, a także niesamowitą reprezentacją tożsamości kulturowej i autoekspresji. Każdy ma swoją własną drogę, którą obiera na parkiet i własną podróż w wyrażaniu siebie, którą musi przebyć. Poprzez film chcemy pokazać, dlaczego te podróże są tak ważne.

W obliczu braku imprez na dotychczasową skalę, Where Love Lives jest przejmującym świadectwem tego, w jaki sposób muzyka i taniec łączą społeczności. Poprzez historie artystów, tancerzy i queer performerów, film zgłębia tematy tożsamości oraz autoekspresji. Otwiera również dyskusję nad znaczeniem, jakie mają kluby w stosunku do tych, których tożsamość nie jest na co dzień w pełni akceptowana. Film nawiązuje zarówno do historii kultury klubowego życia nocnego oraz przedstawia jej teraźniejszość.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →