Takich wiadomości potrzebujemy! Tauron Nowa Muzyka ogłosił kolejnego headlinera

Fot. Materiały promocyjne
News
Tauron Nowa Muzyka

Fani ciężkiej i mrocznej elektroniki będą zachwyceni. W 2022 roku do Katowic przyjedzie jeden z ważniejszych twórców poruszający się właśnie w tej estetyce muzycznej.

Tauron Nowa Muzyka odsłania kolejne karty

Najnowsze ogłoszenie festiwalu Tauron Nowa Muzyka możemy potraktować jako lekko spóźniony prezent mikołajkowy. Właśnie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że kolejnym, obok Moderat, headlinerem imprezy będzie The Bug! Kevin Martin (prawdziwe imię i nazwisko robala) był jedną z głównych gwiazd tegorocznej edycji krakowskiego Unsoundu, gdzie w oparach gęstej mgły zrzucił na publiczność niesamowicie potężny i mroczny ładunek elektroniki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Bug – oryginalna wypadkowa wielu nurtów i estetyk

The Bug to główny projekt londyńskiego producenta Kevina Martina, który odpowiedzialny jest za wiele innych przedsięwzięć muzycznych, takich jak Curse of the Golden Vampire, Techno Animal, God, Zonal, Ice, King Midas Sound czy Experimental Audio Research. Muzyka The Buga jest oryginalną wypadkową wielu nurtów i estetyk – między innymi dancehallu, noise’u, grime’u, hip-hopu, dubstepu, dubtroniki i techno. Artysta ma na swoim koncie kilka albumów studyjnych, z których ten pochodzący z 2008 roku – London Zoo – uznawany jest już za prawdziwy klasyk. 27 sierpnia tego roku światło dzienne ujrzała znakomita płyta Anglika The Fire, o której pisaliśmy tutaj.

Zacząłem pracę nad albumem jeszcze przed pandemią. Byłem już wystarczająco wzburzony tym, co działo się na świecie (…). Przypomniało mi się bycie nastolatkiem w czasach zimnej wojny, ale to było jeszcze straszniejsze, bo nie wiedziałeś, kto jest wrogiem, a cała dezinformacja podsycała paranoję. Album wyłania się z kilku podstawowych pytań – świat jest w pieprzonym bałaganie i co z tym zrobić? Podążać z prądem? Rzucić wyzwanie samemu sobie? Ja mogę tylko iść do przodu
– mówi o najnowszym albumie The Bug.

The Bug – Pressure

Tauron Nowa Muzyka – rusza sprzedaż karnetów

Na tym nie koniec nowych informacji z obozu Taurona. Dziś do sprzedaży trafią karnety trzydniowe na festiwal obejmujące koncert otwarcia. Ich liczba jest limitowana. Karnety na przyszłoroczną edycję festiwalu można nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz tutaj. Jak zaznaczają organizatorzy, bilety jednodniowe trafią do sprzedaży już niebawem.

To dopiero początek odsłaniania programu przyszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. To jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja. Więcej informacji na temat przyszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →