Szczecin kolebką polskiego clubbingu?

Kultura

Szczecin doczekał się własnego filmu dokumentalnego o tamtejszej scenie klubowej. Pierwszy odcinek 'Szczecin Calling' jest już dostępny w sieci. Czy naprawdę zjawisko polskiego clubbingu narodziło się w stolicy Zachodniopomorskiego?

Szczecin Calling’ to zrealizowany przez ekipę Panda Kru oraz wSzczecinie.pl kilkuodcinkowy dokument przybliżający zjawisko clubbingu w stolicy Zachodniopomorskiego. Właśnie pojawiła się pierwsza część opowiadająca o początkach tamtejszej sceny, a głos zabierają osoby od lat związane z organizacją imprez oraz DJ-e. Szczecinianom może zakręcić się łezka w oku oglądając archiwalne materiały z pierwszych imprez techno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Kontrowersje może wzbudzić odważna zapowiedź filmu: Początki szczecińskiego clubbingu sięgają lat dziewięćdziesiątych. To był czas, kiedy Szczecin był mylony z Berlinem z racji wielu imprez, jakie się tu odbywały.

Co na ten temat sądzą ludzie tworzący scenę w innych dużych miastach w Polsce? Jak Wy wspominacie swoje pierwsze imprezy do rana przy dźwiękach undergroundowej muzyki?

Zapraszamy do dyskusji!

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →