Świeży powiew drum’n’bass – FabricLive 44 by Commix

News

Pieczęć londyńskiego klubu Fabric na płycie, daje nam do zrozumienia, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. W lutym 2009 roku ukaże się kompilacja FabricLive 44 nagrana przez duet Commix.

Commix tworzy dwóch Anglików z Cambridge – George Leving oraz Guy Brewer. Miasto Cambridge w świecie muzyki drumm’n’bass kojarzone jest głównie ze świętą trójcą tego gatunku: Nu:Tone, Logistics oraz oczywiście z duetem Commix. Ale to właśnie ci ostatni w latach ubiegłych osiągają największe sukcesy, a to głównie za sprawą wydanego dla wytwórni Metalheadz w 2007 roku albumu „Call To Mind”.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Commix podchodzą w niezwykle eksperymentalny sposób do produkcji swojej muzyki. Zawsze starają się oni przenieść drum’n’bass w zupełnie inny, nieznany dotychczas wymiar. Jak do tego dochodzą? W przeszłości zainteresowania muzyczne George’a Leving’a ewoluowały w różnych kierunkach, począwszy od gry na saksofonie, flecie czy pianinie, aż po hip hop oraz elektroniczne brzmienia. Podobnie było z Guy’em Brewer’em, który zaczynał swoją przygodę muzyczną z hip hopem, a dopiero w późniejszym okresie odkrył magię drum’n’bass.

 


„Szczerze mówiąc kondycja całej sceny drum’n’bass jest aktualnie w opłakanym stanie. Większość ludzi związanych z tym gatunkiem nie wnosi niczego nowego do muzyki. Ciśnie się aż na usta, aby powiedzieć, że są oni całkowicie oderwani od tego co my robimy. Chcielibyśmy znów zainteresować ludzi naszą muzyką, którzy jeszcze kilka lat temu tak silnie utożsamiali się z dum’n’bass. Być może słuchają oni teraz czegoś w stylu D-Bridge i odkrywają zupełnie nowe podłoża w muzyce. Tak czy owak dzieję się dla nas dobrze. Ostatnio Burial dokonał remixu naszego utworu. Szanujemy także ludzi, którzy sprawiają, że muzyka nabiera całkiem nowego wymiaru jak np.: Claude Von Stroke, Carl Craig, Mathew Jonson, Konrad Black.”

 

 

W lutym 2009 roku na sklepowe półki trafi najnowsza kompilacja dokonana przez duet Commix – FabricLive 44. Oto jak sami autorzy mówią o tym co znajdziemy na płycie:

 

„Tworzenie mixu jest prawie jak układanie puzzle – mieliśmy przygotowanych kilka numerów, które wiedzieliśmy, że znajdą się na początku mixu, oraz kilka na jego zakończenie. Ciężko jednak wybrać utwory mające za zadanie wypełnienie luk. Jest to jednak niezwykle ekscytujące, gdyż mogliśmy umieścić na FabricLive 44 kilka świeżych produkcji, często przez nas używanych podczas grania na imprezach. Bardzo ważne dla nas także było, aby na kompilacji znalazły się numery, które wywarły duży wpływa na naszą twórczość. Słuchając kompilacji usłyszycie drum’n’bass w najczystszej, pierwotnej postaci. Mamy nadzieję, że dzięki temu ludzie zrozumieją, jakie są nasze korzenie.”

 

 

Tracklista:

01 Commix – Life We Live – Soul:R
02 Rufige Crew – Sometime Sad Day – Metalheadz
03 D-Bridge – Creatures of Habit – Exit
04 Alix Perez – The Reckoning – Alix Perez
05 Data – The Causeway – Influence
06 Logistics – Murderation – Hospital
07 Commix – Justified – Metalheadz
08 Spectrasoul – Buried – 31 Records
09 Calibre – Can’t Get Over You – Soul:R
10 Lynx & Alix Perez Ft. Kemo – Dangerous – Soul:R
11 Commix – Belleview (D-Bridge’s Belle-reviewed Mix) – Metalheadz
12 Spectrasoul & Ben E – Suppression – Spectrasoul
13 Calibre – In Denial – Soul:R
14 Commix – Bear Music – Hospital
15 OAK – No Sunrise – Brand Nu
16 Jonny L – Common Origin – XL
17 Breakage – Old School Ting – Breakage
18 Instra:mental – No Future – NonPlus+
19 Photek – Yendi – Science
20 Instra:mental – Photograph – DarkestralPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →