’Ci, którzy odwiedzili klub w ubiegłym sezonie, zostaną całkowicie zaskoczeni’ – Świdnicka 12 – WYWIAD

Wywiad

Lokal powraca na klubową mapę Wrocławia - rozmawiamy z Goganem, rezydentem i bookerem Świdnickiej 12.

Już 30 września ponownie otworzy się klub Świdnicka 12 we Wrocławiu. Klub o tej nazwie pojawił się na wrocławskiej mapie już rok temu, goszcząc w swoich murach m.in. Tommy Four Seven oraz najlepszych polskich dj’i i producentów.
Klub obecnie przechodzi generalny remont, którego efektem finalnym ma być scenografia i abstrakcja rodem z barcelońskiego El Row. Włodarze zapowiadają, że tak szalonego wnętrza na próżno będzie szukać w okolicy. Domeną klubu, poza charakterystycznym imagem, ma być doskonały soundsystem oraz świeże nazwiska ze świata, z naciskiem na gwiazdy oscylujące wokół muzyki tech-housowej.
Otwarcie klubu odbędzie się 30.09.2017, kiedy headlinerem będzie przedstawiciel takich labeli jak Cocoon czy Crosstown Rebels – Subb-an. W pierwszym miesiącu po otwarciu, poza wspominamym producentem z Birmingham, wystąpią m.in. Vonda7 oraz Abdulla Rashim.
W związku z otwarciem postanowiliśmy zadać kilka pytań bookerowi oraz rezydentowi klubu, Sebastianowi Szelągiewiczowi (Gogan):

WYWIAD

Klub pod nazwą Świdnicka 12 miał swój opening rok temu, jednak za kilka dni zobaczymy zupełnie inne miejsce. Na czym polegają zmiany?
Ci, którzy odwiedzili klub w ubiegłym sezonie, zostaną całkowicie zaskoczeni nowym wyglądem, który nabrał innego, nowego charakteru. Koniec z przesytem bieli. Stajemy się mroczni, ale niekoniecznie czarni i ponurzy. Będą kolorowe elementy, które będą kontrastować z ciemniejszą stroną wystroju. Coś jak mix techno i house’u 🙂

Kto w Świdnickiej 12 będzie mile widziany?
Jesteśmy otwarci dla wszystkich. Miłe widziany jest u nas każdy, kto lubi ambitniejszą elektronikę.
Będą jakieś zakazy, znane z berlińskich klubów?
Obecnie nie planujemy przeprowadzać selekcji, nie musisz być ubrany na czarno lub mieć określony styl, aby słuchać i tańczyć do muzyki, którą kochasz. Muzyka jest dla wszystkich i ma za zadanie łączyć – nie dzielić. Jedynym wyjątkiem jest odpowiednia kultura osobista oraz ograniczenia co do pojemność klubu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Programowo klub w swoim pierwszym miesiącu wygląda znakomicie. Kogo można spodziewać się w kolejnych miesiącach?
Dzięki! Obecnie mamy potwierdzonych na ten rok takich artystów zagranicznych, jak Subb-an, który wydawał m.in. na Cocoon, Mobilee i Visonquest, współpracował z Tigą czy Sethem Troxlerem; Vonda7, której będzie to pierwszy występ we Wrocławiu, rozchwytywany na całym świecie duet Adana Twins, mroczny Abdulla Rashim, legenda i założyciel Kling Klong -Martin Eyerer, kolejna światowa czołówka sceny deep-tech to Nick Curly (8bit) oraz Reinier Zonneveld, oczywiście w wersji live. Dla fanów d’n’b – ANT TC1  z wytwórni Dispatch, Metalheadz. To plan tylko do grudnia.

Kolektywy w Polsce będą mogły do Was zapukać z pomysłem na imprezę, czy nastawiacie się bardziej na własne pomysły?
Obecnie opieramy się głównie na własnych pomysłach. Współpracujemy również z lokalnymi kolektywami jak Suck My Bass czy MiÓD oraz przedstawicielami warszawskiej wytwórni White Widow Records. Można do nas śmiało uderzać z nowymi pomysłami.
Czy poza imprezami z muzyką klubową zamierzacie w jakiś inny sposób wykorzystać przestrzeń miejsca, w którym znajduje się klub?
Oczywiście, tak jak do tej pory będzie można pośmiać się u nas na stand-up’ie. Planujemy również tak jak w poprzednim sezonie organizować Open Decks dla młodych DJ-ów, stawiających pierwsze kroki na scenach klubowych. Podchodzimy do tego poważnie, a nie jako tzw. „zapchaj dziurę”. Część uczestników poprzednich edycji będzie grała na imprezie z Subb-an, Abdullą Rashimem czy Adana Twins. Mamy również plany organizowania przeglądów aktorskich dla amatorów.
Rozmawiał: Paweł Chałupa

Świdnicka 12 – najbliższe wydarzenia:

30.09 Subb-an

06.10 White Widow Records Showcase
07.10 Vonda 7 + El’mirka
13.10 ANT TC1
14.10 Adana Twins
20.10 Abdulla Rashim
21.10 move into a house
27.10 WE! #4
28.10 Open Deck

04.11 Martin Eyerer
11.11 Nick Curly
24.11 Reinier Zonneveld live
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →