Sven Marquardt w Poznaniu – sztuka połączy się z muzyką

Eventpromo
Sven Marquardt

Słynny berliński selekcjoner Sven Marquardt pokazuje jak sztuka może łączyć się z muzyką elektroniczną. 9 listopada będziecie mogli zobaczyć intrygujący pokaz przenikania się dwóch światów w poznańskiej Tamie.

EAST – projekt kontrastów

East to instalacja audiowizualna, powstała z inicjatywy dwóch wielkich artystów Prurienta, który zajął się skomponowaniem odpowiedniej muzyki i fotografii Svena Marquardta. Cały zamysł projektu opiera się na wykorzystaniu kultury klubowej jako medium, celem jest pokazanie kontrastu, wprowadzenie widza w świat kultury klubowej, której trzeba być aktywnym uczestnikiem by ją zrozumieć.

Instalacja zawiera serię zdjęć East Side Girls zrobionych we wschodnim Berlinie oraz East Village w Nowym Jorku. To co wyróżnia fotografie, to niespotykany już klimat, wszystkie przedstawione prace pochodzą z początku lat 80-tych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Całość kompozycyjną dopełnia muzyka, skomponowana przez Prurienta (Dominic Fernow aka Vatican Shadow). Zwrócić uwagę należy też na materiały video, którymi zajął się z kolei kolektyw Pfadfinderei. Z pewnością nie zawiedziemy się na wizualkach, bo Pfadfinderei są autorami klipów Wealth Modeselektora czy Bad Kingdom Moderatu. Chyba nie ma lepszej rekomendacji niż praca dla takich legend muzyki elektronicznej.

Sven Marquardt, nie tylko selekcjoner

Fotografie autorstwa Svena Marquardt’a są głównym i kluczowym elementem całego wydarzenia, to one mają wprowadzić widza w uczucie paradoksu, opowiedzieć historię i chwycić go za serce. Marquadt pokazuje się tym razem w roli, fotografa i artysty.

Większości z Nas, znany jest jako selekcjoner słynnego berlińskiego klubu Berghain. To prawdopodobnie najsłynniejszy „bramkarz” Berlina, prawie każdy imprezowicz zza naszej zachodniej granicy wie kim jest Sven. Warto jednak zwrócić uwagę, że to nie praca jako selekcjoner Berghain definiuje Marquardta, tylko jego sztuka – fotografia.

Sven jest oddanym wielbicielem czarno-białych analogów i naturalnego, dziennego światła. Jak sam twierdzi, w swojej twórczości nie skupia się na tematach społecznych. To co głównie go inspiruje, to otaczająca kultura klubowa. Jego dzieła są wyjątkowe, trudno przyrównywać je do typowych streetowych zdjęć. Większość z nich to zaplanowane w każdym szczególe portrety, które mają wzbudzać emocje.

Sven Marquadt

EAST – line-up

Za muzykę tej nocy ma odpowiadać Prurient, ale nie zabraknie też innych artystów, którzy zapewnią Wam więcej tanecznych rytmów.

Line-up

Premiera projektu

Prurient live

OTHK live

Marina Aleksandra

TRACKs

Sven Marquadt

EAST 9 listopada w poznańskiej Tamie 

Projekt miał swoją premierę w gruzińskim klubie Khidi już rok temu. Teraz przyszedł czas na Polskę. Instalacja zostanie zaprezentowana 9 listopada w poznańskiej Tamie. Warto zauważyć, że wydarzenie zostało przygotowane w taki sposób by maksymalnie zagospodarować przestrzeń Izby Rzemieślniczej. To będzie jedyna taka impreza w Polsce, dlatego nie możecie pominąć tego pokazu sztuki.

Bilety będzie można kupić na bramce, a jeśli wpiszecie się na listę FB, możecie wejść do północy za darmo.

EAST

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →