Autobiografia selekcjonera Berghain wreszcie po polsku!

News

„W gruncie rzeczy jest to powieść o życiu artysty. A największym dziełem sztuki Marquardta jest on sam” - Poznaj historię najsłynniejszego selekcjonera na świecie dzięki książce "Noc jest życiem"!

Sven Marquardt, lat 54, jest fotografem i selekcjonerem w Berghain. Obecnie prawdopodobnie najsłynniejszym „bramkarzem” Niemiec. Co ciekawe, jest on też jednym z najsłynniejszych berlińczyków. Prawie każdy w niemieckiej stolicy, bynajmniej nie tylko ci bawiący się w klubach, wiedzą kim jest. Stał się symbolem Berlina.

„Noc jest życiem” to opowieść jak doszło do tego, że dorastający w Berlinie Wschodnim zdeklarowany gej, punk i artysta fotografik stał się tym symbolem. Muno.pl objęło patronat nad polskim wydaniem językowym tej pozycji, która dzięki fundacji Kultural Kolektiv jest już dostępna w internetowej księgarni Bonito.pl.

Już w przyszłym tygodniu Muno.pl opublikuje rozdział „Początki u drzwi” książki „Noc jest życiem”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Sven Marquardt w latach swojej młodości
W swej autobiografii Marquardt przypomina środowisko tzw. „bohemy z Prenzlauer Bergu” – ludzi, którzy na przekór totalitarnemu systemowi chcieli żyć „tak jak chcesz” w podupadającej wówczas dzielnicy Berlina Wschodniego, zamieszkanej głównie przez „dziką mieszaninę złożoną z punków, pedałów, studentów i berlińczyków z dziada pradziada o sercach po właściwej stronie”.

To także książka o miłości do fotografii, która jest ulubioną formą artystycznej ekspresji autora.

W autobiofrafii autor wielokrotnie podejmuje temat swojej orientacji seksualnej. Barwnie też odmalowuje portret środowiska gejowskiego Berlina Wschodniego lat 70. i 80., jak i późniejszej – już w latach 90. – fascynacji części tego środowiska kulturą techno.


„W gruncie rzeczy jest to powieść o życiu artysty. A największym dziełem sztuki Marquardta jest on sam.”, pisze w przedmiowie Tobias Rapp, redaktor „Der Spiegel”

Już wkrótce będziecie mieli szansę zdobyć egzemplarz książki w konkursie Muno.pl! Więcej informacji w przyszłym tygodniu.

źródło: materiały promocyjne
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →