Superluminal – Pacifica

2 298
Recenzje
Superluminal – Pacifica

Info

Data wydania:
2014/05/30
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Superluminal, w którego skład wchodzi duet Nhood (Fabian i Gtancx) oraz Cbass, przedstawia nam długo oczekiwany debiutancki album, zatytułowany „Pacifica”. Fundamentem dla niemal każdego utworu na płycie jest deep house’owa konwencja, ale to oczywiście nie wszystko…
House’owy beat jest tu wzbogacony szerokim wachlarzem instrumentów, które nadają albumowi sporej różnorodności. Artyści sięgają po syntezatory, których dźwięki brzmią świeżo i ciekawie, a pojawiające się często gitara elektryczna, żywa perkusja i trąbka nadają jazzowego charakteru.
Szybkie i dynamiczne numery w stylu disco i funk mieszają się raz po raz z tymi spokojniejszymi, warto jednak podkreślić, że nie wchodzą ze sobą w kolizję, a dobrze się uzupełniają. Co jakiś czas pojawiają się partie wokalne, do których również nie można mieć zastrzeżeń. Stanowią one raczej tło.
Zaimplementowanie do jednego albumu tak licznej dawki odmiennych rozwiązań i zabiegów jest ryzykowne. Musi to zostać zrobione z wyczuciem i pomysłem. Grupie Superluminal ta sztuka zdecydowanie się udała.
Tekst: Marek Cisek

Tracklista

01. Closer to the Edge
02. Make it Better
03. One Half of the Sun
04. Pacifica
05. Eleven to Twelve
06. Gypsy Lady
07. Nicotine Dusk
08. Raise
09. George Peppard
10. Go on
11. Tromsø
12. The Superline